رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان خاتم گفت: آنچه در انتخابات مهم است اخلاق و پایبندی به قانون است زیرا رعایت دقیق دستورالعمل و مواد قانونی در انتخابات می‌تواند موجب ارتقاء اعتماد عمومی مردم شود.

به گزار کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان خاتم؛ فرجام فاضلی روز چهارشنبه در نشست آموزش جامع کلیه عوامل اجرایی شعب اخذ رای در شهرستان خاتم افزود: آنچه در انتخابات مهم است اخلاق و پایبندی به قانون' در انتخابات است که این اصل مهم را باید برگزارکنندگان، دست اندرکاران، ناظران و داوطلبان انتخابات و کلیه متولیان انتخابات مد نظر قرار دهند.
وی اهتمام به قوانین و مقررات انتخاباتی را اولویت کار مجریان انتخابات دانست و افزود: رعایت دقیق دستورالعمل و مواد قانونی در انتخابات می‌تواند موجب ارتقاء اعتماد عمومی مردم شود و سلامت برگزار شدن انتخابات شود.
فاضلی با تاکید بر دقت در آموزش، بیان داشت: با آموزش‌های مناسب، مشکلات احتمالی ناشی از عدم شناخت مجریان و برگزار کنندگان انتخابات به قوانین و مقررات کاهش می یابد.
وی خاطرنشان کرد : بسترسازی زمینه های حضور مردم در پای صندوق های رای از وظایف دیگر اعضای شعب اخذ رای می باشد که نباید از این امر غافل شوند. 
فرماندار خاتم اظهار کرد: متولیان انتخابات از افرادی انتخاب شده اند که اصلح و مورد اطمیان هستند که در سایه قانون مداری وظایف خود را به خوبی اجرایی کنند.
دوره آموزشی اعضای شعب اخذ رای در شهرستان خاتم در محل کانون آیت الله خاتمی هرات با حضور فاضلی فرماندار، محمودی رئیس ستاد انتخابات، کاظمی نسب بخشدار مرکزی، اعضای شعب اخذ رای و نمایندگان فرماندار برگزار شد .
900 نفر که شامل نمایندگان فرماندار، اعضای شعب ، بازرسان، ناظران و نیروی انتظامی هستند کار انتخابات را در 299 اردیبهشت برعهده دارند، 224 نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان خاتم به برای رسیدن به 115 کرسی در شورای شهر و روستا در شهرستان خاتم رقابت می کنند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 29 اردیبهشت ماه 1396 برگزار می شود.