فرماندار خاتم با بیان اهمیت فرهنگ سازی در زمینه کار و تولید بر شناسایی استعدادها و پتانسیل های مناطق در اردوهای جهادی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ فرجام فاضلی روز چهارشنبه در نشست برنامه ریزی اردوهای جهادی افزود: این اردوها که در فصل تابستان انجام می شود علاوه بر اینکه یک سنت نیکو و پسندیده است نقش بسیار مهمی نیز در رفع محرومیت زدایی در مناطق محروم دارد.
وی اظهار کرد: در این اردوها می توان علاوه بر شناسایی استعدادهای مناطق در جهت ایجاد تولید و زمینه های اشتغال نیز گام های خوبی را برداشت.
فرماندار یادآور شد: شهرستان خاتم در زمینه تولیدات کشاورزی در استان رتبه اول را دارد و می طلبد تا در این اردوها توجه بیشتری به بحث کشاورزی و صنایع تبدیلی داشته باشیم.
جانشین فرمانده ناحیه بسیج خاتم نیز گفت: امروز چیزی که می تواند برای کشورها تهدید کننده باشد بحث اقتصاد است و ما نیز باید در این زمینه پویایی داشته باشیم و با تولید بیشتر بر رونق این بخش بیفزایم.
باقری اظهار کرد: اگر اقتصاد کشوری ضعیف باشد و نتواند معیشت مردم را مد نظر قرار دهد در دراز مدت موجب ایجاد نارضایتی و برهم زدن امنیت در آن کشور خواهد شد.
وی تصریح کرد: پسته، انگور، زردآلو، گیاهان دارویی و شیر و ماست از جمله محصولات کشاورزی و لبنی است که در خاتم شناسایی شده و جزو اولویتهای تولیدی در این منطقه است که باید در زمینه بسته بندی و صنایع تبدیلی بر روی این محصولات تلاش کنیم.
سطح زیر کشت محصولات باغی خاتم 16 هزارو 713 هکتار و سطح زیر کشت محصولات زراعی 16 هزارو 526 هکتار اعلام شده است.