سرپرست فرمانداری شهرستان خاتم مقوله صنعت در این شهرستان را نوپا دانست و گفت : با بهره برداری از کارخانه در دست اجرای برلیان سفال پارس کویر در این شهرستان 600نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم وارد چرخه اشتغال پایدار می شود.

به گزارش رابط عمومی فرمانداری خاتم؛ محمد محمودی روز چهارشنبه در جریان بازدید از این کارخانه تقویت زیرساختهای صنعت شهرستان خاتم را ضروری ترین نیازهای منطقه برشمرد و افزود: فرمانداری جهت پیگیری و تسریع در رفع مشکلات این کارخانه و دیگر صنایع تولیدی، کارخانجات و شرکت ها جهت توسعه بخش صنعت خاتم در تلاش است .
وی اظهار کرد: با بهره برداری از این کارخانه اشتغالزایی برای 600 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم بوجود می آید که نقش مهمی در رفع بیکاری و اشتغالزایی دارد.
مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت برلیان سفال پارس کویر خاتم اعتبار این پروژه را 660 میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این پروژه اشتغال زایی برای150 نفر به صورت مستقیم و 450 نفر نیز به صورت غیرمستقیم به وجود خواهد آمد.
یوسفی یادآور شد: تولید کارخانه در سه نوبت صورت می گیرد و شرکت برلیان به عنوان اولین واحد تولیدی این محصول در کشور می باشد و در واقع با بهره برداری از این کارخانه سالانه از خروج حدود 10 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد.
وی تصریح کرد: پروژه مذکور در یک فاز در مساحتی 10 هکتار اجرایی می شود و به مدت 2 تا سه سال به بهره برداری خواهد رسید.
وی روند اجرایی بروکراسی اداری را برای گرفتن مجوز و تاییدیه های لازم را یک معضل و مشکل دانست و افزود: تسهیل در اخذ روند مجوزهای مورد نیاز گامی در جهت تسریع امور اجرایی و ساخت و ساز خواهد بود.
این کارخانه فرایند تولیدی آن به این صورت است که هیچگونه آلایندگی محیطی و زیست محیطی ندارد و از بهترین تکنولوژی های روز دنیا در آن استفاده شده و دارای استانداردهای کیفیت است.
 وی یادآرو شد: خطوط تولید این کارخانه به گونه ای طراحی شده که انسان نسبت به جابجایی محصولات دخالتی ندارد و خط تولید کاملا بصورت کانتینیوز می باشد و یکی از مهمترین ویژگی این کارخانه این است که هیچگونه تخریبی از عوارض طبیعی را ندارد.
یوسفی پیشرفت کلی پروژه را 15 درصد عنوان کرد و گفت: عملیات تسطیح سالن تولید که 16 هزار مترمربع است به اتمام رسیده و حصارکشی ، دیوارکشی ، جدول گذاری پروژه اجرایی شده است و با برنامه ریزی انجام شده از ابتدای سال 1396 عملیات فنداسیون سوله اجرایی می شود.