مجله خبري سفر استاندار به شهرستان خاتم - قسمت چهارم

به گزارش روابط عمومی استانداری یزد،"محمد رضا فلاح زاده" در ابتدای ورود به شهرستان خاتم، با حضور در گلزار شهدای مروست به مقام شامخ شهدای این منطقه ادای احترام کرد.

وی سپس کلنگ احداث سد مروست، گازرسانی و همچنین کلنگ احداث شرکت تعاونی روستائی مروست را به زمین زد.
 
استاندار یزد در جمع مردم بخش مروست، با اشاره به نامگذاری سال جدید به سال جهاد اقتصادی، اظهار داشت: جهاد یعنی رویارویی، مقابله و دفاع ؛همچنانکه در دوران دفاع مقدس همه حضور داشتند، در عرصه مهم جهاد اقتصادی نیز برنامه محوران، مدیران، مردم باید حضور افتخار آفرینی داشته باشند.

فلاح زاده در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به توانمندیهای مروست و همچنین رویکرد خصوصی سازی فعالیتهای اقتصادی دولت،ایجاد تعاونی فراگیر در مروست را برای اشتغال و رشد اقتصادی منطقه توصیه کرد.
این مقام مسئول خواستار جذب و حمایت از سرمایه گزاران بومی، برای سرمایه گزاری در مروست شد.
استاندار همچنین احداث سد مروست را حرکتی مهم و منشأ خیر و برکت برای مردم دانست که می تواند به رشد کشاورزی و تغذیه منابع آبی  این منطقه کمک کند.

فلاح زاده همچنین بر ضرورت اتمام پروژه گلزار شهدای مروست تاکید کرد.

عالی ترین مقام اجرائی استان به برخی از برنامه های در دست اقدام برای مروست، اشاره و تصریح کرد؛  در حوزه فرهنگ و آموزش ساخت استخر شنا، ساختمان دانشگاه پیام نور،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، رفع کمبود مدارس  برای بخش مروست و... در دستور کار قرار دارد.

استاندار یزد در ادامه سفر خود، پروژه های مسکن سازی در دو روستای ترکان و هرابرجان را مورد بازدید خود قرار داد.

فلاح زاده در بدو ورود به شهر هرات ، در گلزار شهدای هرات حضور یافت و با قرائت فاتحه و نثار گل، به مقام والای این سروهای بلند آزادی و کرامت، ادای احترام کرد.

وی همچنین با حضور در منزل پدر شهید خدادادی، که در روزهای پایانی سال 89 به درجه رفیع شهادت نائل آمده بود، خانواده این شهید سرافراز را مورد تفقد و دلجوئی قرار داد.

استاندار کلنگ احداث مسجد کوثر و احداث 2 واحد تولید کاشی و سرامیک را به زمین زد .

بازدید از پروژه سد مخزنی هرات و تأسیسات وابسته، افتتاح اداره تبلیغات اسلامی و اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان خاتم نیز از دیگر برنامه های سفر استاندار یزد به خاتم بود.

فلاح زاده از پروژه مسکن مهر هرات بازدید  و بر لزوم تسریع در اجرای این پروژه تأکید کرد.

وی همچنین در جمع مردم هرات در محل مسجد جامع این شهر، تصویب راه آهن سیرجانسعادت شهر را گامی بزرگ برای توسعه شهرستان خاتم دانست.

استاندار یزد با اشاره به روند اخذ مجوز احداث واحد پتروشیمی و تلاشهای مستمری که برای اخذ مجوز خوراک این مجموعه صورت پذیرفت، ایجاد این واحد صنعتی را موجب ایجاد تحول در صنعت و اشتغال شهرستان خاتم دانست.
فلاح زاده در پاره دیگری از  سخنان خود، با تاکید بر این نکته که دولت دیگر در شهرستان و یا مراکز استانها، کارخانه ای تاسیس نمی کند، از اصل 44 قانون اساسی به عنوان" مایه رونق اقتصاد توسط بخش خصوصی" تعبیر کرد.

وی بر توجه به صنعت فرآوری به ویژه در حوزه محصولات کشاورزی در شهرستان خاتم و نقش تجمیع سرمایه های مردمی تاکید کرد.

عالی ترین مقام اجرائی استان، صنایع دستی را از حوزه های بسیار تاثیر گزار در اشتغالزائی و خود اشتغالی معرفی نمود.

جلسه شورای اداری شهرستان خاتم نیز با حضور استاندار و مدیران استان، برگزار شد.

استاندار گفت: سفرهای شهرستانی  با حضور دسته جمعی مدیران، می تواند در حل مشکلات مردم منطقه تاثیرات بیشتری داشته باشد.

فلاح زاده از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی(ره) یزد، به خاطر عملکرد خوب در اجرای مصوبات سفرهای پیشین استاندار به خاتم، تقدیر کرد.

در این جلسه پیرامون مسائل ، مشکلات و خواسته های مردم این شهرستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیمات لازم اتخاذ شد.