رئیس ستاد اقامه نماز استان ضمن اشاره به مهم دانستن بحث نماز خواندن و ترویج این فرهنگ گفت: باید فرهنگ نماز خواندن را از دوران کودکی و در سنین پایین آموزش داده و این فرهنگ را نهادینه کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ حجت الاسلام و المسلمین حبیبیان روز دوشنبه در نشست شورای اقامه نماز شهرستان خاتم افزود: اولین وظیفه حکومت اسلامی اقامه نماز است و یکی از وظایف حاکمیت فراهم کردن زمینه اقامه نماز است که باید شرایط آن را فراهم کنیم.
وی خاطرنشان کرد: باید مردم را ترغیب کنیم تا نماز را به جماعت و در مساجد بخوانند و برای اجرای این مهم میسر نمی شود مگر اینکه از دوران کودکی و نوجوانی شروع کرده و آنها را به خواندن نماز در مساجد ترغیب کنیم.
وی یادآور شد: طرحی در استان برای اولین بار صورت گرفته است که در شهر یزد ساعاتی روحانی در مهد های کودک حضور یافته و آموزش های فرهنگی لازم را به شیوه های بسیار خوب به آنها ارائه می دهد که می تواند یکی از دلایل ترغیب بیشتر به نماز و اقامه آن در مساجد برای کودکان و نوجوانان باشد.
وی همچنین خواستار آموزش های لازم در زمینه نماز و ابعاد مختلف آن در مدارس دخترانه و پسرانه شهرستان شد و تاکید کرد: طرح مکنت نیز از طرح هایی است که امید داریم در شهرستان خاتم اجرایی شود.
این مسئول تصریح کرد: فضا سازی شهری نیز برای اقامه نماز و همچنین برپایی آن در مساجد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که باید شهرداری ها در این خصوص طرح هایی را اجرایی کند.
در ابتدای این نشست همچنین فرماندار خاتم گفت: باید به تناوب روشهای جذب به نماز خواندن را عوض کرده و ضمن آشنایی با سلایق مختلف بر حسب آنها فرهنگ نماز را ترویج داده و موجب برپایی نماز در مساجد باشیم.
فرجام فاضلی بر حضور روحانی جهت آموزش های فرهنگی لازم در مدارس شهرستان تاکید کرد و افزود: با اجرای این طرح می توانیم ضمن ایجاد انگیزه برای اقامه نماز جماعت و حضور در مساجد سوالاتی که در این زمینه برای دانش آموزان وجود دارد پاسخگو باشند.