فرماندار خاتم با اشاره به در پیش بودن مراسم های ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد سال1342 بر تبیین اندیشه های امام خمینی (ره) به نسل جوان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرماتداری خاتم؛ فرجام فاضلی روز چهارشنبه در نشست بزرگداشت مراسم ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد ترویج، تعمیق و توسعه اندیشه‌های امام خمینی (ره) و همچنین تبیین شخصیت فکری و عملی آن حضرت و معرفی به نسل های آینده انقلاب را مهم دانست. 
وی خاطرنشان کرد: به دلیل قرار گیری این ایام در ماه مبارک رمضان باید ائمه جماعت نیز در مراسمات و مساجد ضمن بیان اهمیت آن به تشریح و صایای امام (ره) بپردازند.
وی یادآور شد: امام خمینی(ره) متعلق به همه مسلمانان است و باید مردم در سراسر کشور این مراسم را با حضور پررنگ و اجرای برنامه های فرهنگی و همچنین به صورت خودجوش برگزار کنند.
این مسئول با بیان ضرورت فضاسازی مناسب شهری در این ایام از مسئولان خواست با توجه به تقارن این مناسبت های مهم با ماه مبارک رمضان، تمام توان خویش را برای بزرگداشت با شکوه این مراسم ها به کار گیرند.
فاضلی همچنین بر مشارکت دهیاری ها در برگزاری این مراسم در روستاها تاکید و خواستار حضور خودجوش روستاییان در این مراسم و برگزاری هر چه بهتر این مراسمات شد