سرپرست فرمانداری خاتم با اشاره به اینکه شهرستان در ثبت وقایع حیاتی از جایگاه ویژ ای در استان برخوردار است بر ثبت وقایع حیاتی توسط تمام ارگانهای ذیربط به صورت آنلاین و به روز تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ محمد محمودی روز سه شنبه در نشست شورای ثبت احوال با بیان اهمیت آمار و ثبت دقیق وقایع حیاتی در تصمیم گیری برای شهرستان افزود: ثبت دقیق این آمار می تواند به مسئولان شهرستان در راستای پیشبرد اهداف و فعالیتهای پیش رویشان موثر باشد و به تصمیم گیری ها کمک شایانی نماید.

وی خاطرنشان کرد: روستاها نیز باید در ثبت وقایع حیاتی سرعت لازم را داشته باشند و دهیاران و شوراها هم باید در ثبت وقایع نقش پررنگی را داشته باشند.
وی همچنین بر ارائه ارهکارهایی جهت برنامه ریزی برای کاهش ناهنجاریهایی اجتماعی همچون طلاق تاکید کرد.
رئیس اداره ثبت احوال خاتم نیز ضمن بیان اینکه شهرستان خاتم در ثبت وقایع حیاتی در استان رتبه برتر دارد از اداراتی که منجر به دست یافتن این موفقیت شده اند تقدیر و تشکرکرد.
حسین تیموری اظهار کرد: خاتم در ثبت وفات پوشش 100 درصدی و در موالید نیز 8/99 رسیده است که این رقم در نوع خود بی نظیر است.
وی اظهار کرد: برخی از تجهیزات این اداره در دولت تدبیر و امید مجهز شده است اما هنوز در برخی از تجهیزات نیازهایی داریم که امید داریم تا مسئولان شهرستان در این زمینه مساعدت لازم را با این اداره داشته باشند.
وی تعداد تولدها در 9 ماه امسال در شهرستان را 501 نفر، فوتی ها 94 نفر و تعداد ازدواج ها را 248 مورد اعلام کرد.