به گزارش  روابط عمومي فرمانداري خاتم،مدير کل بنیاد مسکن استان یزد در جلسه ای که در فرمانداری خاتم  برگزار شد  با اشاره به آن بخش از واحدهای مسکن مهر که متولی احداث آن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بوده است، اظهار داشت: احداث مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر بر عهده بنیاد مسکن گذاشته شد و در شهرستان خاتم نیز به غیر از 24 واحد اغلب واحدها  به متقاضیان واگذار شده است .

.علیرضا قربانیان گفت :  بنیاد مسکن به منظور کاهش خطرات و آسیب های ناشی از بروز سوانح طبیعی،ضمن انجام مطالعات مورد نیاز با رعایت قوانین و مقررات مربوط و در چارچوب اعتبارات مصوب نسبت به تهیه و اجرای طرح های ایمن سازی مناطق روستایی در برابر سوانح طبیعی اقدام و عملیات مربوط به بازسازی مسکن و بافت مناطق آسیب دیده از سوانح طبیعی در روستاها را با مشارکت مردم و نهادهای عمومی به انجام رساند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد  : بهسازي، نوسازي، بازسازي و ايمن‌سازي ساختار كالبدي محيط و مسكن روستايي مبتني بر الگوي معماري اسلامي- ايراني با مشاركت مردم، دولت نجام می شود .

قربانیان در زمینه صدور سند مالکیت برای روستاییان شهرستان خاتم اظهار داشت :  استقبال روستاییان از طرح سند دار کردن املاک روستایی موجب شده که شهرستان خاتم  رتبه نخست در استان  را در این زمینه به خود اختصاص دهد.

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین ارزیابی انجام شده، بنیاد مسکن خاتم بیش از 950  کاغذ املاک روستایی صادر شده است  که 550 مورد از این تعداد موفق به دریافت سند برای زمین یا واحد مسکونی روستایی شدند.

 فرماندار خاتم نيز در اين نشست ضمن تشكر و سپاسگزاري از حضور مدير كل بنياد مسكن استان به اين شهرستان اظهار داشت : اين نهاد خدمات خوبي را در جهت خانه دار شدن مردم اين شهرستان مخصوصا مردم روستاها انجام داده است .

محمد زاده رحماني با بيان اينكه هنوز  جاي كار براي بنياد مسكن در اين شهرستان زياد است خاطر نشان كرد: باتوجه به اينكه ماندگاري مردم روستاهاي اين شهرستان در سطح روستاها زياد است ، انتظار اين است كه تسهيلات لازم در اختيار متقاضيان قرار گيرد تا ميل به ماندن به روستاها در آنها تقويت شود .  

 در پایان  شجاعی رئیس بنیاد مسکن شهرستان خاتم به عملکرد این اداره در این چند سال و در زمان مدیریت خود پرداخت.