مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری یزد گفت: در بحث بودجه شهرستان هایی همچون خاتم که از اعتبارات پایینی برخوردار هستند در برنامه ششم وضعیت اعتباری شان بهبود خواهد یافت. 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ سید رضا خادمی روز چهارشنبه در نشستی در محل فرمانداری خاتم افزود: شهرسازی و شهرداری از مهمترین عواملی است که باید به آن دقت کافی شود و قبل از توسعه شهر باید به زیبا نگهداشتن و نگهداری از شهرها بپردازیم. 

وی خاطرنشان کرد: در بخش ترافیک بحث ساماندهی پیاده روها، جلوگیری از مسدود کردن پیاده روها توسط مغازه دارن، افزایش تابلوهای هشدار دهنده از مواردی است که باید در خاتم به آن دقت شود و باید با زیباسازی میدان ها از تبدیل آنها به پارک جلوگیری کنیم چرا که پارک ها فقط برای زیبا سازی شهر استفاده می شود. 

وی همچنین از راه اندازی مجدد مرکز معاینه فنی در شهرستان خاتم تا پایان سال خبر داد و یادآور شد: زیبا سازی شهری از نکات مهمی است که شهرداری باید به آن توجه کند و سعی شود در اجرای برنامه ها با مشورت موجب انجام کار بدون نقص و با کیفیت شویم. 

وی همچنین با اشاره به کم بودن اعتبارات در خاتم بر مدیریت هزینه ها تاکید و افزود: باید با مدیریت صحیح و استفاده از مشاوران فنی و با اجرای صحیح پروژه ها علاوه بر زیبا سازی شهر از اعتبارات استفاده لازم را به بهترین نحو ببریم. 

خادمی در پایان افزایش برخوردها با ساخت و سازهای غیر مجاز و عدم رعایت اصول قانونی خبر داد و اظهار کرد: باید با افزایش برخوردها از روند ساخت و سازهای غیر مجاز جلوگیری شود و با این ساخت و سازها برخورد جدی تری شود. 

این مسئول بر افزایش کیفی سازی پروژه های عمرانی تاکید و یادآورشد: در خاتم کیفیت کارها مناسبتر شده ما وطیفه مان اول شهرداری و نگهداشتن شهر است و باید معابر و خیابان ها را نیز مناسب نگه داریم . 

فرماندار خاتم نیز با مهم دانستن همدلی و تعامل در بین دستگاه ها افزود: با تعامل و استفاده از نقد سازنده می توانیم شهر را زیباتر کرده و با مرتفع کردن مشکلات موجب رفاه حال شهروندان شویم. 

محمد محمودی اظهار کرد: هم اندیشی موجب توسعه شهر می شود و با نقد سازنده می توان آینده بهتری را برای شهر رقم زد. 

شهردار هرات نیز با اشاره به کمبود اعتبارات در خاتم گفت: با وجود کاستی ها سعی شده است تا به پروژه هایی که موجب استفاده عمومی می شود دقت کافی شود و با هزینه کردن موجب رفاه حال عمومی شویم. 

علی صادق زاده یادآور شد: در سالجاری 2 میلیارد ریال اعتبار برای پارک ولیعصر شهرستان هزینه شده است که در راستای رفاه حال عمومی شهروندان انجام صورت گرفته است .