عملیات اجرایی گازرسانی به هفت روستای خوانسار، حسن آباد، چنارناز،کرخنگان، ولیعصر کندر و توتک، روز یکشنبه طی مراسمی در روستای خوانسار این شهرستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ فرماندار خاتم در این آیین گفت: یکی از اهداف انقلاب ماندگاری مردم در روستاها و توسعه آنها بوده است که این مهم محقق نمیشود مگر با ایجاد زیر ساختها در روستاها که می تواند مهاجرت به روستا را معکوس کرده و موجب توسعه آنها شود.
فرجام فاضلی افزود: خوشبختانه با اتمام گازرسانی به این روستاها دیگر شهرستان خاتم هیچ روستای بدون گاز نخواهد داشت و همچنین دهستان چاهک نیز بزودی عملیات اجرایی آن به پایان خواهد رسید و مردم می توانند از این نعمت برخوردار شوند.
مدیر عامل گاز استان یزد در تشریح این طرح گفت: این طرح با اعتبار 70 میلیارد ریال و اجرای86 کیلومتر شبکه توزیع ریلی پلی اتیلن و 23 کیلومتر خط تغذیه (فولادی)و نصب یک ایستگاه CGSبا ظرفیت 10000متر مکعب و نصب دو ایستگاه TBSبا ظرفیت 2500 متر مکعب و قابلیت نصب 700 انشعاب خانگی وتجاری اجرایی خواهد شد.
فلاح افزود: از542 روستای واجدشرایط استان 321 روستا گاز دارشده وهم اکنون 80 روستای این استان پیمانکاردرحال گازرسانی هست که تا پایان شهریور به بهره برداری خواهد رسید.
وی همچنین یادآور شد: در شهریور ماه امسال 19 شهر این استان به شبکه گازرسانی متصل خواهند شد و تنها شهر باقی مانده بهاباد است که خوشبختانه پیشرفت خوبی داشته و با 60 درصد پیشرفت امیدواریم در هفته دولت تکمیل شود.
99 درصد جمعیت شهری، 73 درصد جمعیت روستایی و در مجموع 95 درصد جمعیت استان یزد از نعمت گاز طبیعی برخوردارند.