توسط رئیس اداره هواشناسی خاتم؛

رئیس اداره هواشناسی شهرستان خاتم در   گفت وگو با روابط عمومی فرمانداری خاتم با اشاره به میزان بارش های برف و باران در شهرستان خاتم گفت: از آغاز بارش ها تاکنون بیشترین بارش را در استان یزد ، دهستان کرخنگان داشته است.

"احمد قنبری"  گفت: براساس گزارش های رسیده به هواشناسی دهستان کرخنگان با بارش ۳۶ سانتیمتر برف و معادل ۲۴٫۵ میلیمتر آب حاصل از برف و باران بیشترین بارش را از آغاز بارش ها تا کنون داشته است.

قنبری همچنین با اشاره به بارش های دیگر نقاط شهرستان گفت: بخش چاهک ۱۵٫۳ میلی متر ، شهر هرات ۸ سانتیمتر برف و ۱۶٫۴ میلی متر آب حاصل از بارش برف و باران ، بخش مروست یک سانتیمتر برف ۱٫۶ میلیمتر باران ، توتک ۱۴ سانتیمتر برف و ۱۵ میلیمتر باران ، چنار ناز ۵ سانیمتر برف و ۸٫۵ میلیمتر باران و خوانسار۱۶٫۴ میلی متر بارش داشته اند.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان خاتم از سامانه بارشی که روز گذشته وارد شهرستان شده خبر داد و خاطر نشان کرد: فعالیت این سامانه تا ساعت‌های پایانی امروز سه شنبه ۱۷ دی‌ماه ادامه خواهد داشت.

قنبری همچنین در پایان وضعیت جوی شهرستان خاتم را طی امروز و فردا ابری و کاهش دما پیش‌بینی کرد و اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده وضعیت جوی ابری و گاهی وزش شدید باد و در بعضی ساعات بارش پراکنده و در اواخر وقت کاهش ابر و کاهش دما و بعضی ساعات مه آلود پیش بینی می شود.