فرماندار خاتم با بیان تخلف بودن انجام تبلیغات زود هنگام توسط نامزدان انتخابات شوراهای شهر و روستا گفت: نامزدهای انتخابات باید از هرگونه تبلیغات زودهنگام و تخریب رقبا پرهیز کنند.
به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان خاتم؛ فرجام فاضلی روز یکشنبه در نشستی با داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در شهرستان خاتم افزود: تبلیغات زودهنگام غیرقانونی و تخلف محسوب می شود و با چنین تخلفاتی برخورد قانونی می شود.
وی با بیان رشد ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا نسبت به دوره قبل در شهرستان خاتم اظهار کرد: با توجه به رشد ثبت نام داوطلبان انتظار می رود مشارکت مردم در پای صندوق های رای نیز نسبت به انتخابات قبل افزایش یابد و برگ زرین دیگری به افتخارات این شهرستان افزوده شود.
رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان خاطرنشان کرد: ثبت نام زنان در این دوره از انتخابات نسبت به دور قبل 37 درصد، مردان 250 درصد و تعداد داوطلبان حوزه شهری نیز 46 درصد افزایش داشته است.
وی یادآور شد: برای شهر هرات 9 شعبه اخذ رای که یک شعبه سیار و یک شعبه ویژه خواهران و 7 شعبه رای گیری نیز برای مروست پیش بینی شده است.
در ادامه این نشست جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان خاتم با تاکید بر بالا رفتن سطح سیاسی داوطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا افزود: نامزدان انتخابات باید از هرگونه تبلیغات زودهنگام خودداری کنند و تبلیغات را در زمان قانونی اجرا کنند زیرا با هرگونه تخلفی برخورد خواهد شد.
سرهنگ غلامرضا کشوری افزود: سطح دانش سیاسی داوطلبان انتخابات در شهرستان خاتم بالاست و امید داریم تا شاهد برخورد یا تخریب رقبا در شهرستان نباشیم.
وی یادآور شد: شهرستان خاتم در انتخابات گذشته کمترین مشکل را داشته و پیش بینی های لازم برای مسائل مختلف امنیتی دیده شده است.
این مسئول شروع فعالیت های تبلیغاتی داوطلبان را 21 تا 27 اردیبهشت اعلام کرد و افزود: هرگونه تبلیعات به هر شیوه ای تا قبل از این زمان ممنوع است و در صورت مشاهده با آن برخورد خواهد شد.
در شهرستان خاتم 47 شعبه اخذ رای تعیین شده است.