سرپرست فرمانداری خاتم گفت: قاچاق کالا به صنایع نوپا ضربه می زند و مبارزه با آن موجب تحقق اقتصاد مقاومتی و تقویت صنایع می شود.

محمد محمودی روز یکشنبه در نشست مشترک قاچاق کالا و شورای مبارزه با مواد مخدر در محل فرمانداری خاتم افزود: باید با تقویت پایه های تولید داخلی از ورود کالای قاچاق به کشور خودداری کرده تا ضمن ایجاد اشتغالزایی و کمک به اقتصاد کشور موجب تحقق اقتصاد مقاومتی شویم.
وی تاکید کرد: موقعیت شهرستان خاتم که آن را بر سر چهار راه مواصلاتی و بین استانهای فارس، کرمان، اصفهان و یزد قرار داده موجب شده تا با همکاری نیروی انتظامی در مبارزه با قاپاق کالا از خودروهای عبوری این مسیر کشفیات خوبی داشته باشد.
محمودی یادآور شد: قاچاق کالا پدیده ای شوم و یکی از آفت های اقتصاد کشور است که مبارزه با آن یکی از مهم ترین ابزار اصلاح نقاط ضعف اقتصاد کشور در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب محسوب می شود.
وی اظها رکرد: توسعه هر کشوری وابسته به اقتصاد آن است و قاچاق یک معضل اجتماعی است و باید با برخورد جدی با این معضل از پیامدهای آن جلوگیری شود.
وی همچنین بر آموزش در نهادهای آموزشی با اجرای برنامه های اجتماعی، فرهنگی، اطلاع رسانی و آموزش های مناسب در رابطه با آفت ها و ویرانی های این پدیده خانمانسوز به جوانان و نوجوانان تاکید کرد.
این مسئول به آسیب های اجتماعی که مواد مخدر به وجود می آورد اشاره و گفت: آموزش در بحث مواد مخدر از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که پیشگیری مهمترین اصل بشمار می رود.