محمدرضا ابراهیمی سطح زیر کشت انگور استان را دو هزار هکتار بیان کرد و افزود: پیش بینی می شود از این سطح 35 هزار تن محصول تولید شود.

به گزارش یزدان نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاوری استان یزد، مدیر باغبانی این سازمان گفت: سطح زیر کشت انگور امسال استان 2 هزار هکتار می باشد که نسبت به سال گذشته تغییری  نداشته استوی افزود: متوسط تولید محصول انگور 18تن در هر هکتار و در بعضی از باغات شهرستان خاتم تا 25تن در هکتار است که در مجموع بیش از 35 هزار تن انگور تولید شده است. 

این مقام مسئول  با بیان اینکه منطقه مروست شهرستان خاتم با دارا بودن 50 درصد سطح زیر کشت استان یکی از مهمترین قطب های تولید انگور استان است اظهار داشت: 68 درصد انگور تولیدی این استان به این منطقه اختصاص دارد.

ابراهیمی از ابرکوه و بهاباد و یزد بعنوان دیگر مناطق تولید محصول مذکور نام برد و ارقام انگور استان را عسکری ، بومی و ریش بابا بیان کرد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد با بیان اینکه بخشی از انگور تولیدی استان به صورت تازه خوری مصرف می شود گفت: این محصول به استانهای اصفهان، تهران، بندر عباس و کرمان هم صادر می شود.

وی با بیان اینکه بخش کمی هم به صورت کشمش و آفتابی فرآوری می شود اظهار کرد: در مجموع سالانه دو هزار تن کشمش در این استان تولید می شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد اضافه کرد: از هر سه کیلو انگور یک کیلو کشمش بدست می آید و این بدین معنی است که هفت هزار تن انگور استان به دو هزار تن کشمش تبدیل می شود.