سرپرست فرمانداری خاتم گفت: ارائه گواهی نداشتن سوء پیشینه توسط داوطلبان انتخابات به هنگام ثبت نام الزامی است ضروری است تا داوطلبان از هم اکنون جهت دریافت گواهی اقدام نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ محمد محمودی افزود: ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از 30 اسفند امسال تا 6 فروردین سال آینده انجام می شود و با توجه به اینکه این زمان مصادف با تعطیلات نوروزی است، از این رو داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا باید از فرصت باقی مانده تا زمان شروع ثبت نام، برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه خود اقدام کنند .

وی خاطر نشان کرد: گواهی سوء پیشینه داوطلبانی که از سه ماه گذشته اخذ شده نیز می تواند ارائه شود در غیر این صورت اگر از این مهلت گذشته باشد مورد قبول نیست.

این مسئول تاکید کرد: به دلیل زمان‌بر بودن گواهی مذکور، متقاضیان باید به قید فوریت ، اقدام لازم را در این خصوص بعمل آورند.

محمودی گفت: تا کنون سه نفر داوطلب در شهر هرات و 8 نفر در روستاهای بخش مرکزی جهت اخذ گواهی سوء پیشینه به فرمانداری مراجعه کرده اند که به دلیل اهمیت این موضوع و ضروری بودن آن داوطلبان باید در این راستا اقدام لازم را به قید فوریت انجام دهند.

وی با اشاره به نقش شوراها در توسعه شهر و روستا تاکید کرد: شوراها که قانونگذاران در شهر و روستا هستند باید از افرادی انتخاب شوند که بتوانند برای توسعه شهر و روستای خود گام های مهمی را بردارند.

انتخابات شوراها و ریاست جمهوری 29 اردیبهشت برگزار می شود.