سرپرست فرمانداری خاتم گفت: روستائیان خط مقدم اقتصاد مقاومتی هستند چرا که با حداقل امکانات و در محرومترین نقاط کشور تولید کننده هستند و نقش بسزایی در جامعه بر عهده دارن

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ محمد محمودی روز دوشنبه در کمیته اشتغال و سرمایه گذاری با اشاره به تاکید مقام رهبری بر اقتصاد مقاومتی افزود: خاتم یکی از شهرستان هایی است که با قدرت در اقتصاد مقاومتی نقش دارد.
وی خاطرنشان کرد: چرخه اقتصاد کشور وابسته به تولید کشاورزی و منابع جنگلی است و با توجه ویژه به این منابع و بخش ها می توان گام های موثری را در بخش توسعه اقتصاد مقاومتی به خصوص در روستاها برداشت.
وی اظهار کرد: در زمینه اشتغال پتانسیل های خوبی در شهرستان وجود دارد از جمله منابع آبی که اصلی ترین موضوع مسئله اشتغال است.
محمودی یادآور شد: باید اشتغال در روستاها را جدی بگیریم و با تشویق مردم به ماندن در روستاها و جلوگیری از مهاجرت آنها زمینه اشتغال و سرمایه گذاری و افزایش تولیدات روستایی را به وجود بیاوریم.
سرپرست فرمانداری خاتم تاکید کرد: نیروی کارو مواد اولیه در شهرستان وجود دارد و باید در مردم انگیزه ایجاد کرده و ضمن تشویق به کارآفرینی موجبات اشتغالزایی و سرمایه گذاری در شهرستان را به وجود بیاوریم.
در ادامه همچنین بخشدار مرکزی خاتم بر توسعه اشتغال پایدار در روستاها تاکید کرد و گفت: با ارائه تسهیلات ویژه که توسط دولت به بخش های کارآفرینی و اشتغال در روستاها قرار داده است شرایط خوبی را برای ایجاد کار و اشتغال به وجود آورده است.
محمد کاطمی نسب اظهار کرد: افرادی که با کسب مهارت‌های لازم و با راه اندازی واحدهای تولیدی کوچک ، وارد عرصه اقتصاد، تولید و درآمدزایی شده اند ضمن کسب موفقیت هایی در این زمینه به رونق اقتصادی خانوارهای روستایی و اشتغال تاثیر بسزایی در رفع محرومیت روستاها که حتی می تواند زمینه های مهاجرت معکوس از شهرها به روستا را نیز به همراه داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: با بستر سازی مناسب و حمایتها و آموزشهای لازم روستاییان در کنار تخصص و پیش زمینه های تجربی آنان می توان هم زمینه های اشتغالزایی و هم رونق اقتصادی این روستاها شاهد بود.