فرماندار خاتم با اشاره به ضرورت نصب دوربین های مدار بسته در مکان های عمومی ، جاده های برون و درون شهری گفت: دوربین های حفاظتی و امنیتی نقش مهمی در بازدارندگی و پیشگری از وقوع جرم دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ فرجام فاضلی روز شنبه در نشستی با دادستان عمومی و انقلاب و فرمانده انتظامی شهرستان افزود: اهمیت اقدامات پیشگیرانه در استفاده از دوربین های حفاطتی، نظارت تصویری و دوربین های دیجیتالی تحت شبکه در سطح شهرستان ها به اندازه ای است که در دهه های گذشته نصب این دوربین ها در جاهایی که نصب شده به نحو چشمگیری در کاهش میزان برخی جرایم موثر واقع شده است. 
وی تاکید کرد: یکی از مهمترین مزایای این دوربین ها حالت بازدارندگی آنهاست، دوربین هایی هوشمندی که فرصت ارتکاب جرم را از مجرم می گیرد. 
فاضلی ضمن بیان اینکه جرائمی همچون سرقت در شهرستان نسبت به مدت مشابه کاهش چشمگیری داشته است یادآور شد: این جرائم که بخشی از آنها توسط افراد غیربومی انجام می شود در سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است. 
این مسئول گفت: شهرستان خاتم در حدفاصل بین چند استان قرار گرفته است و به دلیل اینکه قطب کشاورزی است در فصل هایی از سال افراد زیادی از شهرهای اطراف جهت کار به این شهرستان مهاجرت می کنند بر ضرورت نصب این دوربین ها در شهرستان می افزاید.
فاضلی تصریح کرد: امید داریم تا با تامین اعتبار لازم بتوانیم در 31 نقطه در سطح شهرستان این دوربین ها را نصب کرده و در پیشگیری از جرائم نقش موثری داشته باشد.