استاندار یزد و هیئت همراه صبح جمعه چهاردهم آبان ماه با حضور در شهرستان خاتم از بخش های مختلف شرکت سنگ آهن کویر مروست بازدید کردند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ استاندار یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری، مدیرکل دفتر استاندار و روابط عمومی استانداری، فرماندار شهرستان خاتم، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و جمعی از مسئولان شهرستان خاتم از بخش های مختلف شرکت سنگ آهن کویر مروست بازدید کردند.
استاندار یزد پس از بازدید از واحد کنستانتره این شرکت، ایجاد شرکت سنگ آهن کویر مروست را موجب اشتغال، رونق اقتصادی و توسعۀ شهر مروست دانست و گفت: لازم است زیرساخت های آب، برق و گاز برای این مجموعه به طور کامل فراهم شود.
«سیدمحمد میرمحمدی» ادامه داد: در حال حاضر خط اول کارخانه با ایجاد اشتغال برای 123 نفر به صورت آزمایشی مشغول تولید محصول است و تا پایان سال جاری یک خط دیگر از این کارخانه راه اندازی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت سنگ آهن کویر مروست نیز با اعلام اینکه تا دو سال و شش ماه آینده این کارخانه به صورت کامل به بهره برداری می رسد، گفت: با این بهره برداری برای بیش از 600 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
«منصور نجمی نیا» افزود: در حال حاضر بیش از 85 میلیارد تومان برای راه اندازی واحد کنستانتره سرمایه گذاری شده است و بهره برداری کامل این کارخانه به سرمایه ای بالغ بر 300 میلیارد تومان نیاز دارد.
گفتنی است تولید کنستانتره آهن و کنستانتره مس ازجمله محصولات تولیدی شرکت سنگ‌آهن کویر مروست می‌باشد.