به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم ،  "حجت الاسلام محمد رضایی در خطبه های این هفته نماز با اشاره به بحث هفته گذشته خود در خصوص امر به معروف و نهی از منکر گفت: پیامبر (ص) در خصوص اجرای امر به معروف و نهی از منکر فرمود: کمترین کاری که انسان باید در مقابل منکر انجام دهد این است که با صورت در هم فرو رفته (اخم و بی توجهی )  با فرد مرتکب گناه برخورد نماید .

وی ادامه داد: اگر منکری رخ داد اولین مرحله این است که فرد قلبا از اتفاق منکر ناراحت شود و کسی که چنین ویژگی را نداشته باشد پیامبر (ص) او را مرده ای می داند که بین زنده ها نفس می کشد.

رضایی همچنین بهترین روش امر به معروف  و نهی از منکر را بیان کردن حرف حقی در حضور حاکم فاسق عنوان کرد و با بیان روایتی افزود: امر به معروف ونهی از منکر عمر را طولانی و روزی را زیاد می کند و اگر امر به معروف  ونهی از منکر را ترک شود خداوند بدترین شما را برشما مسلط می کند.

خطیب جمعه هرات همچنین در ادامه ضمن گرامیداشت هفته وقف اظهار داشت: واقفین باید وقف و نذورات خود را در زمینه های تبلیغاتی مثل حوزه های علمیه ، مدارس ، دانشگاه ها و اماکن متبرکه اختصاص دهند و به مسئله وقف ارزش بیشتری قائل شوند.

حجت الاسلام رضایی اشاره ای نیز به مقبره سید عباس هرات کرد و گفت:اداره اوفاف باید در زمینه جابه جایی مقبره سید عباس هرات همکاری لازم را داشته باشد و بنده همه تبعات اجتماعی برای جابه جایی مقبره سید عباس هرات را به عهده می گیرم چون از مقام معظم رهبری اجازه جابه جایی آن گرفته شده و هدف آباد کردن و ایجاد مجتمع فرهنگی برای شهرستان می باشد.

رضایی همچنین فتنه ۸۸ را یک طراحی براندازی از سوی شرق و غرب دانست و گفت: فتنه ۸۸ یک توده ای بود که بحمدالله با آگاهی ملت و سخنرانی مقام معظم رهبری موجب شد که این فتنه در نطفه خنثی شود و دشمنان ناکام بمانند.

امام جمعه هرات همچنین در پایان سخنان خود ضمن تبریک ماه ربیع الاول خاطر نشان کرد: از کلیه هیئت های عزاداری و مردم شهرستان خاتم که در ماه محرم ، رحلت پیامبر (ص) ، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) به عزاداری پرداختند و از کلیه نیروهای نظامی و انتظامی ، سپاه و بسیج و مردم عزیز و بزرگوار شهرستان ، علما ، هیئت امنا مساجد ، ادارات شهرستان خاتم تقدیر و تشکر می شود.