هدف دانشگاه فنی و حرفه‌ای پرورش نیروی خلاق است

فرماندار شهرستان خاتم گفت: یکی از اهداف دانشگاه‌های فنی وحرفه‌ای پرورش نیروی خلاق در جامعه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خاتم:  جواد میربهبودی فرماندار شهرستان خاتم در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشکده فنی کشاورزی امین خاتم با اشاره به نقش دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کار آفرینی و جذب دانشجویان به بازار کار گفت: مهارت آموزی وکار آفرینی جزو اهداف دانشگاه‌های فنی وحرفه‌ای با رویکرد پرورش نیروی خلاق در جامعه است.

او افزود: در حال حاضر ٩٠٠ دانشجو در سه مرکز آموزش عالی دانشگاه آزاد اسلامی، آموزشکده فنی کشاورزی امین و دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل هستند.

همچنین داوود عندلیب، رئیس دانشگاه فنی وحرفه‌ای استان یزد بیان کرد: دانشگاه محور توسعه وپیشرفت هر جامعه است چرا که تامین نیروی متخصص و کار آمد به منظور توسعه و پیشرفت، محصول دانشگاه است.

عندلیب اظهارداشت: دانشگاه فنی وحرفه‌ای به عنوان یک دانشگاه مهارت محور و کار آفرین افق‌های وسیعی برای توسعه آبادانی و پیشرفت کشور دارد.

او با اشاره به پتانسیل‌های شهرستان خاتم در حوزه کشاورزی و دامداری، افزود: با پرورش نخبگان در دانشکده فنی کشاورزی شهرستان می‌توان مسائل را در این دو حوزه به صورت مدرن حل و زمینه اشتغال پایدار در منطقه را فراهم کرد.

عندلیب در ادامه افزایش رشته‌های دانشکده با توجه به نیاز شهرستان، استفاده از استارتاپ‌ها به منظور تولید، صادرات و بازار یابی محصولات و استفاده از کمک‌های خیری در امور آموزشی را مورد تاکید قرار داد.

در پایان از خدمات رامین تیموری رئیس سابق دانشکده امین شهرستان قدردانی شد و محمد حسین محمودی بعنوان رئیس جدید این دانشکده معرفی شد.

WhatsApp Image 2020-12-22 at 21.47.32.jpeg