وضعیت بحرانی شیوع ‌کرونا در شهرستان خاتم / مردم دورهمی‌های خانوادگی را کنار بگذارند

فرماندار شهرستان خاتم با ارائه گزارشی از وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا در شهرستان خاتم از اجرای محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم:

جواد میربهبودی در بررسی اپیدمیولوژی بیماران مثبت قطعی مبتلا به ویروس کرونا اظهار داشت: در شهرستان خاتم دلایل بیماری اغلب به دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی برمی‌گردد که این موضوع و شیوه ابتلا اختلاف چشمگیری با عواملی از جمله تماس شغلی یا مسافرت به عنوان گزینه‌های دیگر دارد.

وی گفت: با همکاری و همت بهداشت محیط شهرستان و بسیج دستگاه‌های اجرایی؛ مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، مدارس و سایر واحدها مورد بازرسی قرار گرفت و توصیه، آموزش و آگاه‌سازی برای رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی انجام شده که 26 واحد و مرکز متخلف توسط گروه‌های بازرسی شناسایی و پلمب شدند.

فرماندار شهرستان خاتم با توجه به اینکه 42 درصد از موارد ابتلا در خاتم به دلیل دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی و مراسم‌ها بوده است افزود: تمام تجمع‌ها و برنامه‌ها محدود شده و اگر برنامه‌ای با توجه به شرایط ضرورت اجرا داشته باشد باید با اخذ مجوز صورت گرفته و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد توجه است‌.

میربهبودی با اشاره به اینکه گشت‌های مشترکی در شهرستان برای تقویت و تشدید بازرسی‌ها و نظارت بر کلیه اصناف و کارگاه‌ها در حال انجام است تصریح کرد: تقویت امکانات بهداشتی و ضدعفونی در مدارس، نظارت بر دفع بهداشتی پسماند مدارس و توجه به جلوگیری از حضور افراد مشکوک به بیماری در مدارس و محیط‌های شغلی در دستور کار ویژه است.

وی ادامه داد: در شهرستان خاتم آمار بیماری کرونا نسبت به مرحله اول 22 برابر شده است، از مردم عزیز شهرستان خواهشمندیم برای قطع زنجیره بیماری رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی را بیش از گذشته برای حفظ سلامت فردی و اجتماعی رعایت کنند.

117927812_969724193527883_8270743526905496533_n.jpg