فرماندار خاتم گفت: کارگران، بازوان توانمند جامعه هستند و نقش مهم و کلیدی در تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ فرجام فاضلی روز سه شنبه در نشست ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سالجاری توسط مقام معظم رهبری به سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، کارگران می توانند نقش پررنگی را در تحقق این شعار و چرخیدن چرخ های اقتصاد کشور داشته باشند.
وی با تاکید بر آگاه سازی کارگران از حقوق و تعهدات خود افزود: باید با اطلاع رسانی لازم کارگران را به حقوق خود واقف سازیم تا آنها بتوانند مطالبه گر حق و حقوق خود باشند.
این مسئول با اشاره به اینکه باید زیرساختهای شهرستان را در زمینه اشتغال توسعه دهیم یادآور شد: با توسعه زیر ساختها و رونق بخش هایی از جمله صنعت می توانیم ضمن ایجاد اشتغالزایی تولید داخلی را نیز گسترش دهیم.
در ادامه همچنین رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاتم گفت: نقش کارگران در تحقق اقتصاد مقاومتی بر هیچ کس پوشیده نیست و با توجه به این نقش باید بتوانیم از این فرصت در هفته کار و کارگر استفاده کرده و از این قشر زحمت کش تکریم نماییم.
بتول دهقان تصریح کرد: با توجه به راه اندازی چندین کارگاه فعال تولیدی در شهرستان خوشبختانه شاهد افزایش این قشر زحمت کش در شهرستان و توسعه چرخ تولید در خاتم بوده ایم.
وی اظهار داشت:کارگران اولین وظیفه‌ای که بر عهده‌ دارند، تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصاد است که لازمه آن رعایت حقوق کارگران است.
تعداد 18 هزار و 137 کارگر خاتمی تا بهمن سال 95 بیمه شده بودند که از این تعداد 507 نفر مستمری بگیر و 478 نفر بیمه کارگران ساختمانی هستند.