فرماندار خاتم بر برگزاری انتخابات قانونی و سالم تاکید کرد و گفت: خبرنگاران نقش مهمی در حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای دارند.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان خاتم؛ فرجام فاضلی روز سه شنبه در جمع اصحاب رسانه افزود: در این شهرستان اقدامات مربوط به انتخابات بر اساس تقویم زمانی به خوبی انجام شده است.
فاضلی از رشد 6 درصدی ثبت نام کنندگان نامزدهای انتخابات شورای شهر و روستا نسبت به انتخابات سال 92 خبرداد و افزود: در انتخابات 29 اردیبهشت ماه امسال 224 نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان خاتم به رقابت می پردازند.
وی تصریح کرد: از این تعداد 183 نفر در حوزه روستایی و 41 نفر در حوزه شهری برای رسیدن به 115 کرسی در شورای شهر و روستا در شهرستان خاتم رقابت می کنند.
وی یادآور شد: از تعداد افراد ثبت نام کننده در شهرستان 37 نفر سابقه عضویت در شورا در سالهای گذشته را داشته اند.
وی افزود: بر حسب سرشماری سال 95 شهرستان خاتم از جمعیتی در حدود 37 هزار نفر برخوردار بوده است که از این تعداد 22 هزار نفر واجد شرایط رای دهی خواهند بود.
وی اظهار کرد: 47 شعبه اخذ رای که شامل 31 شعبه روستایی و 16 شعبه شهری پیش بینی شده است.
فاضلی ادامه داد: اسامی نامزدهای انتخابات شهری و روستایی در شهرستان آگهی شده است و محل شعب اخذ رای نیز نهایی شده است.
بالاترین مقام اجرایی شهرستان گفت: کلیه آموزش های لازم برای هیات های اجرایی، نمایندگان فرماندار، بازرسین انجام شده است و اعضای شعب نیز با وظایف خود آشنا شده اند.
وی تاکید کرد: 900 نفر که شامل نمایندگان فرماندار، اعضای شعب ، بازرسان، ناظران و نیروی انتظامی هستند کار انتخابات را در 29 اردیبهشت برعهده دارند.
وی گفت: تمام ادارات و دستگاه های لازم و همچنین متولیان انتخابات آمادگی لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور در شهرستان را دارند.
انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی 29 اردیبهشت برگزار می شود.