فرماندار خاتم ضمن بیان اینکه برای جذب جوانان به مساجد و مسائل دینی باید برنامه ریزی کرد گفت: جاذبه های فرهنگی در جامعه باید افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ فرجام فاضلی روز چهارشنبه در شورای فرهنگی عمومی شهرستان خاتم افزود: آداب و رسوم و برخی از سنت ها نیز در جامعه به دست فراموشی سپرده شده است و باید مسئولان و بخصوص شورای فرهنگی عمومی تلاش بیشتری در این زمینه انجام دهند تا برخی از سنن که با آیین فرهنگی ما آمیخته شده است به فراموشی سپرده نشود.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان باید قبل از حضور در جلسات شورای فرهنگ عمومی مشکلات و آسیب های فرهنگی در شهرستان را واکاوی و بررسی کنند و با مطالعه حضور یابند تا بتوانند در این جلسات راهکارهای خوب و بنیادی ارائه دهند.
این مسئول همچنین به حضور پررنگ مردم در مساجد اشاره و تاکید کرد: حضور جوانان در مساجد کمرنگ شده است و باید ضمن افزایش جاذبه های فرهنگی بتوانیم جوانان را به مساجد ترغیب کرده تا شاهد رشد و شکوفایی در این بخش باشیم.
وی همچنین با اشاره به نزدیک شدن به عید فطر یاداور شد: تمام هماهنگی های لازم در راستای هر چه بهتر برگزار شدن نماز عید فطر در حال انجام است و امید داریم مردم همچون سالهای گذشته در آیین برپایی نماز عید فطر حضور پررنگ داشته باشند.
در این نشست همچنین امام جمعه هرات گفت: یکی از ارکان اساسی انقلاب اسلامی بخش فرهنگی است و باید در این زمینه فعالیت بیشتری صورت گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین محمد علی جعفری خاطرنشان کرد: دشمن می خواهد هویت ملی و دینی ما را از بین ببرد و دلسوزان نظام باید در این زمینه برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

در شهرستان خاتم 40 مسجد وجود دارد.