دکتر محمدرضا سلیم پور جوان نخبه هرات در شهرستان خاتم از سوی فرهنگستان علوم به عنوان دانشمند جوان و برجسته مهندسی کشور در رشته مکانیک انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ فرهنگستان علوم ایران از بین اعضای هیات علمی جوان (سن کمتر از 40 سال) رشته های مهندسی دانشگاههای سراسر کشور، چند نفر را به عنوان دانشمند جوان برجسته مهندسی کشور انتخاب کرد که امسال در پنجمین دوره آن دکتر محمدرضا سلیم پور بعنوان دانشمند جوان برجسته در مهندسی مکانیک انتخاب شده است.
معیارهای این انتخاب سوابق آموزشی، پژوهشی و خدمات علمی عنوان شده است.
سلیم پور تاکنون موفق به چاپ 74 مقاله در نشریات معتبر داخلی و بین المللی، ارائه 40 مقاله در همایشهای داخلی و خارجی، راهنمایی 40 پایان نامه کارشناسی ارشد، راهنمایی 5 رساله دکتری، حدود 800 مورد ارجاع به مقالات چاپ شده، ارتقاء به استادی در سن 37 سالگی، پژوهشگر برتر دانشگاه صنعتی اصفهان سال 1391، سرپرست تحصیلات تکمیلی نمونه دانشگاه صنعتی اصفهان، 1392 است.
وی همچنین به موفقیت های دیگری از جمله کسب جایزه بهترین رساله دکتری مهندسی مکانیک کشور از سوی انجمن مهندسان مکانیک ایران، 1387، مشارکت در راه اندازی اولین دانشکده مهندسی مشترک دانشگاه صنعتی اصفهان در خارج از کشور، داوری مقالات در نشریات بین المللی (ISI)، داوری رساله های دکتری در داخل و خارج ایران و عضویت در هیات تحریریه یک مجله ISI را کسب کرده است.
در حال حاضر این دانشمند برجسته کشوری بر روی پروژه های مرتبط با انرژی فعالیت می کند که برخی از این پروژه ها شامل بهینه سازی تجهیزات مختلف انرژی بر مانند تجهیزات نیروگاهی جهت کاهش مصرف انرژی، استفاده از انرژی های جایگزین انرژی الکتریکی جهت سرمایش و خنک کاری، و ابداع روشی با هزینه پایین جهت شیرین سازی آب های غیرقابل استفاده می شود.