در یازدهمین روز از نوروز سال 1396 که از طرف ستاد اجرایی خدمات سفر استان به عنوان روز شهرستان خاتم نامگذاری گردیده اقامتگاه بومگردی چهارفصل در بخش مروست شهرستان خاتم افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ با حضور فاطمه دانش یزدی مدیر کل میراث فرهنگی استان، فاضلی فرماندار خاتم و جمعی از مسئولین میراث فرهنگی استان، اقامتگاه بومگردی چهارفصل در بخش مروست شهرستان خاتم افتتاح گردید.
در مراسم افتتاح این بومگردی فاطمه دانش یزدی اظهار داشت: اقامتگاه بوم گردی نوعی از محل های اسکان برای مسافران است که بر خلاف هتل ها که ویژگی یکسانی دارند، دارای ویژگی خاص محیطی خود بوده و به نوعی اقامتگاهی بومی و محلی است که عمدتا در خانه های قدیمی بازسازی شده و با شیوه ای که مطلوب برای مسافران باشد اداره می شوند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ادامه افزود: در این اقامتگاه ها که تقریبا همگی آن ها به صورت خانوادگی ارائه خدمات می کنند، سعی بر این است تا میهمانان با شیوه سنتی زندگی در آن محل خاص آشنا شده و از غذاهای محلی آنجا استفاده و در محیطی طبیعی سفر خود را به انجام برساند.
لازم به ذکر است،  اقامتگاه بومگردی چهارفصل در قلب بافت تاریخی مروست و در نزدیکی قلعه تاریخی آن  قرار دارد.
شایان ذکر است، مروست یکی از بخش‌های شهرستان خاتم در استان یزد است و مجموعه ابنیه تاریخی مرکزی مروست نقطه دیدنی آن است. این مجموعه عبارت است از: مسجد شاه حسین مروست، متعلق به دوران قاجاریه (که در فهرست آثار ملی ثبت شده‌است)، مسجد حاجی قاسم، گنبدی، قلعه تاریخی مروست، مسجد جامع، بقعه شیخ عبدالله، بقعه شیخ بهاالدین و کاروانسرای شعبه.