فرماندار خاتم با اشاره به اینکه سرعت زیاد، جاده باعث افزایش تصادفات در شهرستان شده است، گفت: نصب دوربین های سرعت سنج در راه های ارتباطی در شهرستان خاتم جهت کاهش تصادفات و تلفات جاده ای ضروری و لازم است. 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ فرجام فاضلی روز سه شنبه در نشست شورای ترافیک شهرستان خاتم افزود: بحث ترافیک و استاندارد بودن جاده ها به دلیل اینکه با جان و سلامت مردم در ارتباط است از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد. 
وی اظهار کرد: چنانچه بودجه و اعتبار کافی جهت رفع نقاط پرحادثه در شهرستان در زمان کوتاه وجود ندارد باید این نقاط آشکارسازی شوند تا مورد توجه رانندگان قرار گیرد و تصادفات جاده ای را کاهش دهد. 
این مسئول یادآور شد: باند دوم محور توتک به هرات نیز یکی از الزامات است و باید در راستای کاهش ترافیک جاده ای و کاهش تصادفات با تخصیص اعتبار لازم انجام شود. 
وی همچنین از شروع پروژه کمربندی روستای چاهک جهت کاهش ترافیک در محدوده این روستا خبر داد و تاکید کرد: امید داریم تا با اجرای این پروژه بتوانیم حجم قابل توجهی از ترافیک روستا را به کمربندی انتقال دهیم و موجب کاهش ترافیک و تصادفات در روستا شویم. 
فاضلی همچنین تسریع در روکش آسفالت محور هرات به هرابرجان را خواستار شد و گفت: با توجه به اینکه این جاده از وضعیت نامناسبی برخوردار است و از ابتدای سالجاری تاکنون نیز موجب کشته شدن و تصادفاتی در این محور شده است لذا ضروری است تا در اسرع وقت تمهیدات لازم توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در این زمینه اندیشیده شود. 
شهرستان خاتم با 40 کیلومتر راه اصلی، 144 کیلومتر راه فرعی ، 70 کیلومتر بزرگراه و 235 راه روستایی، گستره وسیعی از شبکه راه های استان یزد را تشکیل می دهد.