عملیات عمرانی و ساخت مرکز دیالیز بخش مروست آغاز شد

فرماندار شهرستان خاتم از آغاز عملیات عمرانی و ساخت مرکز دیالیز در بخش مروست با مشارکت خیرین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم:جواد میربهبودی فرماندار شهرستان خاتم با قدردانی از ایفای نقش و اقدامات ماندگار خیرین و مردم  شهرستان در حوزه‌های مختلف به ویژه بهداشت و درمان  بیان کرد: به دلیل کمبود امکانات و  مشکلات پیش روی بیماران نیازمند به دیالیز در بخش مروست حل این موضوع در دستور کار قرار گرفت.

فرماندار شهرستان خاتم افزود:با توجه به پیگیری‌ها و جلساتی که با مسئولان حوزه بهداشت و درمان در دو بخش شهرستانی و استانی وبه پشتوانه اقدام خداپسندانه  و ارزشمند خیرین ومردم ‌شریف مروست ساخت مرکز دیالیز بخش مروست آغاز شد.

میربهبودی افزود: عملیات عمرانی این مرکز در محوطه درمانگاه دکترعلیم مروستی  به مساحت 200 مترمربع با پیش بینی فعال سازی 7 تخت بستری و ارائه خدمات با مشارکت اولیه خیرین به مبلغ 80 میلیون تومان  آغاز شده و اعتبار پیش بینی شده برای تکمیل این مجموعه 600 میلیون تومان است.

وی با قدردانی از همکاری اعضای شورای اسلامی شهر مروست، خیران و نگاه مردمی در این زمینه اظهار داشت: انشاالله با استمرارمشارکت‌های مردمی و خیران ساختمان این مجموعه تکمیل شود و برای تجهیزات نیز حدود دو و نیم میلیارد تومان پیش بینی شده است که طی جلساتی با دانشگاه علوم پزشکی استان ، این تجهیزات توسط دانشگاه تامین خواهدشد.

فرماندار خاتم حضور داوطلبانه و خیرخواهانه مردم این شهرستان را در مقابله با ویروس کرونا و تامین تجهیزات و امکانات لازم بیمارستانی کم نظیر دانست و بیان کرد: مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون تومان نیز از سوی خیران برای خرید دستگاه اکسیژن ساز اهدا شده است.

WhatsApp Image 2020-12-03 at 23.42.57.jpeg