دبیر اجرایی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات علاوه بر اینکه زمینه ساز توسعه اجتماعی خواهد بود می تواند به انتخاب قانونگذاران توانمند در شهر و روستا کمک شایانی کند.

به گزارش کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان خاتم؛ علی افخمی روز سه شنبه در نشست معارفه هیات نظارت انتخابات شهرستان خاتم ضمن مهم خواندن توسعه اقتصادی افزود: باید کسانی کاندیدای انتخابات شوند که بتوانند به ارتقای توسعه همه جانبه در شهر و روستا کمک کنند.

وی انتخاب صحیح و اصولی مردم را در گرو آموزش آحاد جامعه دانست و افزود: تریبون های مختلف از جمله رسانه ملی نقشی عظیم در این راستا برعهده دارند.
این مسئول شوراها را مظهر مردم سالاری توصیف و تصریح کرد: احیا شوراها یکی از اقدامات بسیار ارزشمندی بود که نقش آفرینی بیش از پیش مردم در جامعه را موجب شد.
افخمی تایید صلاحیت کاندیدای شوراها در شهر و روستا را در همان شهرستان اعلام و تاکید کرد: تایید صلاحیت این افراد نیاز به مراجع دیگر ندارد اما افراد تایید نشده می توانند به مراجع بالاتر مراجعه کنند. 
وی همچنین تصریح کرد: حضور زنان در اعضای هیات های نظارتی لازم است و باید از قابلیت ها و توانایی های زنان در این راستا استفاده کرد و همچنین با رعایت قانون در رسیدگی به صلاحیت داوطلبان حفظ آبروی آنها را در نظر بگیریم .
دبیر اجرایی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان یادآور شد: عدم حضور زنان در این هیات های نظارتی بخش ها یک نقص محسوب می شد که خوشبختانه سعی داریم تا این نارسایی را در استان یزد برطرف کنیم.
وی وحدت را یک پایه مهم خواند و گفت : توسعه را باید ارتقا داد و آسیب های احتماعی را که یک معضل است باید رفع کرد و لذا شوراها باید در این بخش بسیار قوی وارد شده تا بتوانند مشکلات این بخش را کاهش دهند.