نماینده شهرهای بافق، مهریز، خاتم، ابرکوه و بهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: برای توسعه شهرستان خاتم باید سند چشم انداز تدوین شود تا بتوانیم با یک برنامه ریزی طولانی مدت در راه پیشرفت شهرستان گام برداریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ محمدرضا صباغیان روز چهارشنبه در نشست کارگروه توسعه شهرستان خاتم افزود: رشد و توسعه در این منطقه نیازمند تدوین سند چشم‌انداز توسعه بوده و باید در این زمینه تحقیقات جامع و کاملی انجام شود.
وی در راستای حل مشکلات حوزه انتخابیه خاتم، افزود: مسئولین بایدمشکلات و نیازهای مردم را اولویت بندی کنند و با یک گزارش کامل در اختیار نماینده مجلس قرار دهند تا بتواند بر حسب اولویت پیگیری های مورد نیاز را در کشور انجام دهد.
وی همچنین خاتم را نسبت به دیگر شهرهای استان نیازمند توسعه بیشتر دانست و یادآور شد: باید برای پیشرفت این شهرستان یک برنامه منسجم ارائه شود و بر حسب آن در زمینه توسعه آن گام برداریم.
در ادامه فرماندار خاتم یکی از راه های رسیدن به توسعه پایدار را پرداختن به بخش کشاورزی عنوان و تاکید کرد: شهرستان خاتم با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی و خاک حاصلخیز یکی از قطبهای قوی کشاورزی استان یزد به شمار می آید و باید نیازهای این بخش در استان مورد توجه خاض مسئولان باشد.
فرجام فتضلی افزود: بیشترین سطح زیر کشت و تولید محصولات باغی و زراعی به این شهرستان اختصاص دارد ولی متاسفانه نتواستیم بر حسب این شاخص ها از اعتباراتی مورد نیاز بر اسا ممتاز بودن شاخص های کشاورزی در استان بهره مند شویم که بادی در این رابطه نیز تمهیداتی اندیشیده شود
این مسئول خاطر نشان کرد: این شهرستان اکنون در مسیر توسعه یافتگی قدم برداشته است بنابراین از تمام مسئولین استانی خواستاریم از هیچ خدمتی برای مردم منطقه دریغ نکنند.
فاضلی کشت گیاهان کم آبخواه و توسعه مجتمع های گلخانه ای را از اولویت های جهاد کشاورزی شهرستان عنوان و اظهار داشت: با توجه به محدودیت منابع آبی و کاهش روز افزون منابع آب زیرزمینی در این شهرستان توسعه گلخانه ها نقش قابل توجهی در کاهش مصرف آبی دارد.
خاتم دارای 638 حلقه چاه فعال، 59 رشته قنات و 19 دهنه چشمه سار است.