اقامتگاه بوم گردی آریانا شهرستان خاتم همزمان با یازدهم فروردین ماه روز شهرستان خاتم با حضور دبیرستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد و فاضلی فرماندار خاتم افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ بوم گردی آریانا شهرستان خاتم با حضور "فاطمه دانش یزدی" مدیرکل میراث فرهنگی و دبیرستاد اجرایی خدمات سفر استان یزد، فاضلی فرماندار و جمعی از مسئولان استان و شهرستان افتتاح شد.

مدیرکل میراث ، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با بیان اینکه شهرستان خاتم از ظرفیت‌های مختلف گردشگری برخوردار است گفت: با راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی، چرخ صنعت گردشگری شهرستان خاتم با سرعت بیشتری حرکت کرده و مسیر ورود گردشگران به‌ گوشه گوشه این منطقه را هموارتر می‌کند.

دانش یزدی در ادامه افزود: همه گردشگران فقط هتلها را برای اقامت نمی پسندند بلکه بسیاری از آنها می خواهند اگر به شهر دیگری سفر می کنند با فرهنگ و آداب و رسوم و حتی نحوه زندگی مردمان آن شهر هم آشنا شوند بنابراین اقامت در اقامتگاهای ایجاد شده که بومی هستند تجربه جدیدی است که بسیاری از گردشگران خواهان انتخابش هستند.

این مقام مسئول شهرستان خاتم را کلکسیونی از فرهنگ، آداب و رسوم غنی و متفاوت دانست و گفت: اقامت گاههای بوم گردی با توجه به جذابیت های خود جایگاه خوبی برای جلب گردشگر هستند و مسافران ضمن اسکان کوتاه و یا بلند مدت در آن با فرهنگ، آداب و رسوم و ظرفیت های گردشگری و تاریخی شهر نیز آشنا می شوند.

لازم به ذکر است: اقامتگاه بوم گردی آریانا دارای پذیرایی، 2 اتاق، آشپزخانه،  سرویس بهداشتی و حمام با معماری سنتی و بومی است و در آن با غذاهای بومی محلی از مهمانان پذیرایی می‌شود.