شناسه : 345792
با حضور مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد

نخستین جشنواره ادبی کار وتلاش استان در خاتم برگزار شد


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در آیین آغاز به کار این جشنواره طی سخنانی با اشاره به پیشینیه دیرینه ادبیات ایران در گستره تاریخ، خاطر نشان کرد: ادبیات غنی ایران زمین، همواره در طول تاریخ موجب افتخار آفرینی برای مردم این سرزمین بوده است .
با حضور مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم "بهرام عبدالحسینی" افزود: در این میان زبان شعر بهترین و رساترین شیوه برای انتقال پیام به شمار می رود .

وی با بیان اینکه خوشبختانه شهرستان خاتم از ظرفیتهای خوب و منحصر به فردی در زمینه شعر و ادب برخوردار است ؛ از مسئولین شهرستان خواست تا برای برگزاری جشنواره کار و تلاش در این شهرستان به صورت منطقه ای در سال آینده برنامه ریزی کنند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزاری جشنواره ادبی کار و تلاش استان یزد در سال جاری در شهرستان خاتم را گامی مثبت و روبه جلو در خصوص توجه به فرهنگ کار و تلاش وغنا بخشیدن به جایگاه شعر و ادب استان یزد توصیف کرد .

فرماندار خاتم نیز در این جشنواره طی سخنانی با بیان اینکه شهرستان خاتم در زمینه فرهنگی دارای ظرفیتها و توانمندیهای زیادی است ،برگزاری نخستین جشنواره ادبی کار و تلاش استان در این شهرستان را موجب رونق فعالیتهای فرهنگی و ادبی در این منطقه و شکوفا شدن استعدادهای ادبی ذکر کرد .

محمد علی شاه حسینی همچنین استقرا دائمی دبیرخانه جشنواره کار و تلاش استان در این شهرستان را خواستار شد .

فرماندار خاتم در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت:توانمندیهای شهرستان خاتم در بخش های مختلف گردشگری ، منابع طبیعی ، زیست محیطی و کشاورزی منحصر به فرد است .

در مراسم اختتامیه این جشنواره با قرائت بیانیه هیات داوران تسط عالیه محرابی دبیر علمی این همایش ، از سید علی میری رکن آبادی از میبد ، فرزانه سعادتمند از یزد ، سکینه سلمانی نژاد از ابرکوه ، طیبه سلمانی نژاد از ابرکوه ، محمد صادق خدائی از یزد ، افسانه نوری از یزد و لیلا فلاحتی از مروست خاتم به عنوان صاحبان آثار برگزیده تجلیل شد .

همچنین در بخش فرا استانی از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره ؛ اثر حمیده رضائی از استان قم به عنوان اثر برگزیده معرفی و مورد تجلیل قرار گرفت.

در این جشنواره همچنین از استاد حسین لاری پور هراتی از پیشکسوتان شعر و ادب خاتم نیز تجلیل به عمل آمد .

 

آدرس کوتاه :