شناسه : 11060717

جلسه کمیته حمایت از بیماران خاص شهرستان خاتم برگزار شد


جلسه کمیته حمایت از بیماران خاص شهرستان خاتم با حضور جوادیان زاده، مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری و مدیران عامل و نمایندگان انجمن های چهارگانه حمایت از بیماران خاص استان در خاتم برگزار شد

 

در این جلسه ابتدا زاده رحمانی، فرماندار شهرستان خاتم ضمن ارائه گزارشی از وضعیت جغرافیایی، جمعیتی و مسائل و مشکلات مرتبط با حوزه سلامت و همچنین وضعیت بیماران خاص شهرستان،عنوان نمود که شهرستان خاتم دارای بالاترین سرمایه اجتماعی در سطح استان بوده و تشریک مساعی مردم در حمایت از یکدیگر بالا است.

سپس جوادیان زاده، مدیر کل دفتر امور اجتماعی استانداری در خصوص فلسفه تشکیل کمیته حمایت از  بیماران خاص استان و همچنین کمیته حمایت از بیماران خاص شهرستان ها توضیحاتی ارائه و یادآور شد ما برآنیم که مشکلات این بیماران را به حداقل ممکن برسانیم واین امر مهم زمانی محقق می شود که همکاری بین بخشی افزایش و مراحل شناسایی، حمایت و آموزش و افزایش آگاهی این بیماران طی شود.

در ادامه اعضای حاضر در جلسه از جمله مدیر شبکه بهداشت و درمان، رئیس اداره بهزیستی و مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان به ارائه گزارش وضعیت بیماران خاص در منطقه و نحوه حمایت از آنها پرداختند.

در پایان مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران هموفیلی و همچنین نمایندگان استانی انجمن حمایت از بیماران تالاسمی، ام اس و کلیوی به بیان برنامه های خود در جهت حمایت از این بیماران پرداختند.

بازدید از پایگاه اورژانس بهزیستی خاتم، پایگاه خدمات اجتماعی ندای خاتم و بخش دیالیز بیمارستان آیت الله خاتمی هرات از دیگر برنامه های سفر جوادیان زاده به شهرستان خاتم بود.

 

 

 آدرس کوتاه :