فرماندار خاتم: حضور عشاير غيور در صحنه‌هاي مختلف شايسته تحسين است

فرماندار خاتم: حضور عشاير غيور در صحنه‌هاي مختلف شايسته تحسين استبه گزارش خبرگزاري فارس از يزد، سيدناصر امامي عصر امروز در نخستين جلسه شوراي عشايري شهرستان خاتم از عشاير غيور به عنوان قشري ياد كرد كه همواره در خدمت نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده‌اند و اين حضور هميشگي و پيوسته را شايسته تحسين دانست.
وي اظهار داشت: عشاير ضمن آمادگي براي دفاع و حراست از امنيت مرزها، عامل پدافند غير عامل مهمي هستند كه در صحنه‌هاي مختلف اجتماعي و سياسي كشور نقش‌آفريني كرده‌اند.
امامي همچنين با اشاره به ظرفيت‌هاي قابل توجه اقتصادي جامعه عشايري خاطرنشان كرد: جامعه عشايري كشورمان 25 درصد از توليد دام كشور و توليد بيش از 20 درصد از پروتئين مرتبط با دام و توليد 35 درصد صنايع دستي كشور را نيز بر عهده دارند كه در اين بخش نيز فعاليت‌ها و تلاش‌هاي آنها قابل تقدير است.
فرماندار شهرستان خاتم بيان داشت: عشاير محترم همواره مورد توجه جدي مسئولان عالي رتبه نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده‌اند و عنايات و توجهات ويژه امام راحل (ره)، مقام معظم رهبري، رياست جمهوري و ساير مسئولان نظام تاييد كننده اين موضوع است.
وي با بيان اينكه عشاير از زحمت‌كش‌ترين اقشار جامعه هستند، خاطرنشان كرد: كوچ دائمي، مواجه با عوامل و حوادث طبيعي، تاثيرات مستقيم خشكسالي بر زندگي عشاير و ... از جمله مواردي است كه زندگي اين قشر را با زحمت عجين كرده است اما آنها از ساليان دور تاكنون اين زحمت را به دوش كشيده و همواره ياور و پشتيبان نظام اسلامي بوده‌اند.
سيدناصر امامي همچنين در اين جلسه از توجه استاندار يزد به جامعه عشايري استان تقدير و تشكر كرد و از اعضاي شوراي عشايري شهرستان خواست؛ تمام امكانات خود را در خدمت به عشاير شهرستان به كار گيرند.


گزارش تصويري اولين جلسه شوراي عشايري شهرستان