باران بهاری در شهرستان خاتم خسارتی نداشت

فرماندارشهرستان خاتم گفت: بارش باران طی ١۵ساعت گذشته در این شهرستان موجب جاری شدن سیلاب در رودخانه‌ها شد که خوشبختانه هیچ‌گونه خسارتی نداشتیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم: فرجام فاضلی، فرماندار شهرستان خاتم طی بازدیدی از مناطق روستایی و مسیل‌های سیلابی شهرستان اظهار کرد: بارش باران طی ١۵ساعت گذشته در شهرستان موجب جاری شدن سیلاب در رودخانه‌ها شد که خوشبختانه هیچگونه خسارت نداشتیم.
وی افزود: بارش باران بهاری که از ساعت ۶ دیروز عصر در شهرستان شروع و تا ساعت ٩صبح امروز ادامه داشت و موجب جاری شدن سیلاب در رودخانه‌ها و رواناب‌ها شد، هیچ‌گونه خسارتی به شهرستان وارد نشده است.
فرماندار شهرستان خاتم با اشاره به اینکه طبق پیش‌بینی کارشناسان هواشناسی استان، بارندگی در ساعات بعدازظهر به صورت رگبار ادامه دارد گفت: همچنین طبق پیش بینی هواشناسی استان با ورود سامانه بارشی در شهرستان ستاد مدیریت بحران و کلیه دستگاه‌های اجرایی از چند روز قبل تمهیدات لازم برای روبه‌رو شدن با هر گونه حادثه انجام شد، از جمله مسیر سیلاب‌ها با همکاری دستگاه‌های اجرایی لایه روبی و پاکسازی شد و همچنین سیل بند در مناطق روستایی ازسوی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری و جهاد کشاورزی شهرستان احداث شده است.
وی بیان کرد: با شدت بارش دربرخی ساعات خوشبختانه وضعیت بارندگی در شهرستان خوب بود که موجب خوشحالی و خرسندی اهالی شهرستان به ویژه کشاورزان و دامداران شهرستان شد و در بازدیدی که امروز به همراه بخشدار مرکزی شهرستان از مناطق روستایی شهرستان به عمل آمد خسارتی مشاهده نشد و چنانچه خسارتی اعلام شد در دستور کار ستاد مدیریت بحران قرار می‌گیرد
فاضلی با اشاره به میزان بارندگی در شهرستان گفت: میزان بارندگی در شهر هرات ٣۶/۶، مروست ٢٨/۵، کرخنگان ۵۵/۵ و بختیاری ٢٧/۵ میلی متر اعلام شده است.