باسمه تعالی


هفتم تير يادآور ياد و خاطره سيد شهيدان انقلاب اسلامي، شهيد مظلوم ‌آيت‌الله دكتر بهشتي و هفتاد و دو تن از بهترين همسنگران وي و همفكران حضرت امام خميني )ره) است كه در اوج قساوت و با ترور منافقين كوردل در انفجار دفتر حزب جمهوري اسلامي به شهادت رسيدند

در هر عصر و نسلی، پرتو مشعشع ستارگانی از تبار خورشیدیان، هدایتگر گمرهانی می شود و قلم شیوا و زبان مرهم گونه شان، غبار جهل و غفلت را از چهره آنان می زداید و شهادتشان، خون تازه ای را در رگهای انسانها به جریان می اندازد.

انقلاب اسلامی مردم ایران در شرایطی به پیروزی رسید که هیچ کس انتظار سرعت آن را نداشت و این باعث شد که در طراحی های اول انقلاب، خلأ قابل ملاحظه ای احساس شود. و نقش این شهید  بزرگوار، پر کردن این خلأ ها و رفع آن نگرانی ها بود....

شهید بهشتی یکی از این ستاره های فروزان و درخشان در عصر حاضر بود که یادآوری مظلومیت و عروج ملکوتی آن عالم فرزانه، فقیه روشن بین، ناخودآگاه بزرگی و عظمت او را بر زبانها جاری می کند.

شهید بهشتی با بینش عمیقی که از اسلام و مسائل روز داشت در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی و سیاسی نقش مهمی ایفا کرد. وی تنها مرد علم، بیان و قلم نبود بلکه در میدان مبارزه نیز مردانه مبارزه کرد و بنا به فرموده امام خمینی (ره) «بهشتی یک ملت بود برای ملت ما».

اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش از عموم مردم شهیدپرور دعوت می‌کنم تا در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره آن شهیدان سفر کرده، حضوری پرشکوه داشته باشند.

سید ناصر امامی میبدی

 فرماندار خاتم