وي روز جهانی قدس را یادگار امام راحل خواند و افزود: وظیفه دینی و ملی هر مسلمان است که در این راهپیمایی شرکت کند و فرياد آزادي مسلمانان از ستم استبداد را سر دهد .

امام جمعه شهر هرات هم در اين جلسه تصريح كرد: آن هنگام كه حضرت امام خميني(ره)‌ آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را روز قدس ناميدند ، شايد اهميت اين روز براي برخي‌ها آنچنان كه بايد و شايد نمايان نبود، اما امام راحل (ره)‌ با دورانديشي حكيمانه خود با اعلام اين روز در اين ماه مبارك به همگان گوشزد كردند كه منازعه موجود در فلسطين يك منازعه اسلامي صهيونيستي است و فلسطين نقطه برخورد تمدن بزرگ اسلامي و صهيونيسم ، پليدترين چهره استكبار جهاني است .

“حجت الاسلام والمسلمين فاطمي بصير” ادامه داد: بزرگداشت  روز قدس موجب همبستگی هرچه بیشتر جهان اسلام و عاملی جهت تقویت بیداری اسلامی و امیدواری هرچه بیشتر مردم مسلمان منطقه در مواجهه و نبرد علیه استکبار جهانی و ظلم حکام داخلی این کشورها خواهد بود .

 وی با اشاره به تحولات سیاسی منطقه و جهان گفت: حضور گسترده ملل مسلمان جهان و ملت همیشه بیدار کشورمان در روز جهانی قدس ، سرکوب جنایات رژیم صهیونیستی  و بحول و قوه الهی بزودي تصویب کشور مستقل فلسطین را در بر خواهد داشت .

 شایان ذکر است بر اساس تصمیم ستاد برنامه ریزی مراسم روز جهانی قدس شهرستان خاتم ، مقرر شد جلسه مشابهی نیز در بخش مروست برگزار و راهپیمایی باشکوهی  نيز در اين بخش انجام شود.