باسمه تعالی

سوم و چهارم شعبان المعظم، سالروز میلاد خجسته بزرگ پاسدار دین و آزادگی، سرور و سالار آزادگان جهان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و پرچمدار دفاع از حریم ولایت، حضرت اباالفضل العباس (ع) به واسطه رشادت ها و جان فشانیهای پاسداران رشید و غیور انقلاب اسلامی و هم چنین فداکاری و ایثارگری جانبازان سرافراز و دلاور انقلاب اسلامی به نیکی به روزهای پاسدار و جانباز نامگذاری شده است.

پاسداران، رادمردانی با آرمان‌های مکتبی، انسانی و جهان شمول هستندکه در حساس ترین لحظات تاریخ از میان خلق بر می خیزند و همچون دژی مستحکم مردانه و شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن گام برمی دارند. نامگذاری سالروز ولادت سالار شهیدان به نام روز پاسدار به این دلیل است که پاسدار، آرمانی بزرگ و مقدس دارد و آن حفاظت و صیانت از نظام و حکومتی است که بر اساس اسلام ناب محمدی(ص) بر پا شده و داعیه تحقق آن را در جهان امروز دارد و دامنه این آرمان تا زمان حکومت عدل جهانی امام مهدی(عج) نیز گسترده است.

روز جانباز یادآور ایثار و از خودگذشتگی بزرگ جانباز عرصه تاریخ حضرت ابوالفضل است. میلاد با سعادت آن غیور مرد دشتِ کربلا را گرامی می داریم و به یاد فداکاری و جوانمردیش این روز را پاس می داریم. جانباز میدان کربلا، که در راه پاسداری از دین اسلام، امام و برادر بزرگوارش، دو دست مبارک خویش را نثار کرد، برای مسلمانان نماد ایثار، از خودگذشتگی و فداکاری است.

جانبازان، همچون مولای خود قمر بنی هاشم(ع) در راه ترویج فرهنگ ناب اسلامی و احیای ارزش ها و استوار و پابرجایند و در هر شرایطی در صحنه حاضرند و از تندباد حوادث نمی هراسند و متزلزل نمی شوند و این جز در پرتو ایمان والا و روح مهذّب و پاکشان میسّر نیست و آنها پاسداران جان بر کف آرمانهای اسلامی هستند و جامعه را از فرو غلطیدن به بدی ها حفظ می کنند.

فرمانداري خاتم با تبریک اعیاد خجسته ماه پر خیر و برکت شعبان، میلاد سه گوهر فروزان اهل بیت و روز پاسدار و جانباز را به همه پاسداران و جانبازان گران قدر و به ویژه پاسداران و جانبازان عزیز شهرستان خاتم تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق همگان را در پیمودن راه شهدای والامقام با بهره گیری از استراتژی بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) و در پرتو منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماید.

فرمانداري خاتم