به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم:محمدعلی طالبی" با اشاره به حضور کلینیک خیرین نورآوران سلامت در شهرستان خاتم، گفت: موسسه نورآوران سلامت به بهترین شکل ممکن از ظرفیت خیریه سلامت در کشور استفاده کرده‌ است.
"طالبی" افزود: فعالیت نورآوران سلامت هنر بزرگی است که کادر آن با اخلاص کامل و در موضوعی که نیاز جامعه است، در حال فعالیت هستند.
استاندار یزد در ادامه با اشاره به ظرفیت خوب خیری در کشور، عنوان کرد: استان یزد بیشترین حضور و مشارکت را در امور خیریه در بخش‌های مختلف دارد.
وی همچنین با اشاره به نیاز جامعه در حوزه سلامت و درمان، اعلام کرد: فعالیت  نورآوران سلامت در سطح کشور، ارزنده است و با توجه به تجربه قبلی این موسسه در استان و شهرستان نیر، مطمئن هستیم حضورشان در شهرستان خاتم ‌نیز مایه خیر است.
عالی ترین مقام اجرایی استان انتخاب شهرستان خاتم‌ توسط موسسه نورآوران سلامت به عنوان یکی از شهرستانهای کمتر برخوردار استان را یکی از مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای خدمات رسانی درمانی در استان دانست.
استاندار یزد همچنین در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه سفر یک روزه "‌محمد امید" معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در استان و شهرستان خاتم اظهار کرد: انشا‌الله افتتاح‌ طرح‌ها و برنامه‌های در دستورکار بتواند به توسعه استان و بخصوص شهرستان خاتم کمک کند.
وی همچنین با اشاره به ‌سال های آغازین خدمت خود در شهرستان خاتم و آشنایی کامل با ظرفیت‌های این شهرستان بیان کرد: با وجود همه اقدامات و فعالیت‌های زیربنایی که در طول ۲۰ سال گذشته و بعد از تبدیل خاتم به شهرستان انجام شده، متاسفانه همچنان در این شهرستان با کمبودها و کاستی‌هایی روبرو هستیم.
استاندار یزد در پایان سخنان خود گفت: مطمئناً با همت فرماندار ‌شهرستان، مدیران و همراهی ائمه جمعه ‌و روحانیت معزز، شورای اسلامی شهر و روستا و همدلی مردم ‌خاتم می‌توانیم در آینده شاهد اتفاقات خوب و ارتقاء شاخص های توسعه در این شهرستان باشیم.
در عرصه امور خیریه کاری واجب‌تر از درمان در کشور نداریم


معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات و تلاش های چند دهه بنیاد نورآوران سلامت درحوزه درمان کشور، گفت: موسسه نورآوران با فعالیت‌های خود خلاءهای موجود در کشور را پوشش داده است.
"‌محمد امید" با اشاره به پیگیری‌های طرح‌ها و نیازهای استان توسط استاندار یزد در سطح کشور‌، ‌ادامه داد: "آقای طالبی علاوه‌ بر اینکه جوان‌ترین استاندار کشور هستند جز‌و استانداران فوق‌العاده فعال، پرتلاش و موفق‌ می باشند."
وی با تاکید بر اینکه در عرصه امور خیریه کاری واجب تر از درمان در کشور نداریم، اظهار کرد: خوشبختانه امروز شرایطی در کشور حاکم است که در روستاها دغدغه درمان نداریم و در دولت تدبیر و امید اعتبارات درمان برای مناطق محروم و کم برخوردار ۵ برابر دوره قبل شده است.
امید در پایان سخنان خود از راه‌اندازی بخشی در معاونت روستایی و مناطق محروم کشور مربوط به فعالیت‌های خیریه‌ خبر داد و تصریح کرد: در حوزه پزشکی کشور و فعالیت خیرین پتانسیل بالایی وجود دارد که می‌تواند ساماندهی و گسترش یابد.


IMG_4745_001-1.jpg IMG_4752_001-1.jpg IMG_4763_001-1.jpg IMG_4773_001-1.jpg IMG_4787_001-1.jpg IMG_4790_001-1.jpg IMG_4799_001-2.jpg IMG_4815_001-1.jpg