۴۰ پیشکسوت عرصه دفاع مقدس در خاتم تجلیل شدند

آیین تجلیل از ۴۰ پیشکسوت عرصه دفاع مقدس با حضور میربهبودی فرماندار شهرستان خاتم و جمعی از مسئولین در حسینیه صاحب الزمان (عج) هرات و در جوار آرامگاه شهید گمنام به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خاتم: جواد میر بهبودی، فرماندار خاتم، دوشنبه شب در مراسم تجلیل از یادگاران هشت سال دفاع مقدس شهرستان خاتم اظهار داشت: شهدای هشت سال دفاع مقدس و تمامی ایثارگران و خانواده‌های گرانقدری که در عرصه‌های مختلف با روحیه ایثار و تا پای جان به دفاع از کشور، حقوق مردم و حفظ عزت و سربلندی ایران اسلامی پرداخته‌اند، الگوهایی ارزشمند در جامعه هستند.

وی عنوان کرد: دفاع مقدس بخشی از هویت ملی و نقطه عطف انقلاب اسلامی است، جریانی که مردم عزیز و همه گروه‌ها را برای جهاد و ایستادگی در کنار هم قرار داد.

میربهبودی بیان کرد: ارزش‌های مهمی از جمله ایمان، شجاعت، همدلی، ایستادگی و توکل به عنوان شاخص‌های به جای مانده از هشت سال دفاع مقدس هستند و الگویی امیدبخش و سازنده در تاریخ کشور به شمار می‌روند که می‌توان با بهره گیری از این ارزش‌ها در عرصه‌های مختلف خوش درخشید.

فرماندار خاتم یادآور شد: با توجه به الگوهای ارزشمند دفاع مقدس می‌توان بر سختی‌های تحمیل شده از سوی دشمن در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی نیز غلبه کرد.

وی ادامه داد: یکی از درس‌های دفاع مقدس که امروز باید الگوی ما قرار گیرد، همدلی و خودسازی است و این نکات نیز می‌تواند برای نسل آینده بهترین الگو و سرمایه باشد.

میربهبودی اظهار داشت: از سوی دیگر، امروز شهدا، پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس، مادران، پدران و خانواده‌های شهدا الگوهای ارزشمندی برای جامعه هستند و وظیفه داریم با تکریم و معرفی هر چه بیشتر باورها و سبک زندگی این عزیزان، روحیه امید و جهاد در عرصه‌های فرهنگی، علمی و اقتصادی را تقویت کنیم و با ارتقا توانمندی‌ها در عرصه‌های مختلف موفق باشیم.

وی با قدردانی از همکاری‌های صورت گرفته برای برگزاری این مراسم، از تمام اثرگذاران و چهره‌های مؤثر شهرستان خاتم در هشت سال دفاع مقدس که پرچم خودباوری، عزت و ایمان را در گوشه گوشه این منطقه برافراشتند و بر پا نگاه داشتند، قدردانی کرد.

در این مراسم با اهدا لدح سپاس و هدایایی از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس در شهرستان خاتم تجلیل شد.