فرماندار خاتم با اشاره به تبیین فرمایش رهبر معظم انقلاب در زمینه اتاق فکر گفت: راه اندازی این اتاق می تواند نقش بسزایی در توسعه همه بخش ها در جامعه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم؛ فرجام فاضلی روز دوشنبه در مجمع عمومی بسیج شهرستان افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی و تلاش نیروهای نظامی و انتظامی، کشور از امنیت بالایی برخوردار است که بسیج نیز به عنوان یکی از نیروهای سپاه نقش مهمی در این زمینه داشته است.
وی یادآور شد: در تمامی زمینه ها ما شاهد حضور بسیج هستیم و بسیج به عنوان یکی از نهادهای مردمی که به هیچ نهاد خاصی تعلق ندارد در همه صحنه ها حضور دارد.
وی اظهار کرد: بسیج این نهاد مردم نهاد می تواند نقش بسزایی در توسعه و رونق بخش های عمرانی و همچنین اشتغالزایی داشته باشد.
 امام جمعه هرات نیز یکی از پیامهای عید سعیدغدیر را ولایتمداری و تبعیت از اهل بیت(ع) بیان و اظهار داشت:ولایت فقیه استمرار غدیر خم و ولایت امیر المومنین (ع) است.
حجت الاسلام و المسلمین محمد علی جعفری با بیان این مطلب که پیروی از ولایت فقیه با عمل تحقق می‌یابد نه با حرف،اظهار داشت: انسان مومن و ولایتمدار،نباید خودسرانه و جلوتر از امام خود حرکت کند و پیشی بگیرد، قیام کند و حتی سکوت کند، آدمهایی که این گونه رفتار می کنند باعث گمراهی خود و دیگران خواهند شد، بنابراین باید هر حرکتی با اجازه و اذن امام(ع) باشد.
وی در ادامه با اشاره به واقعه غدیر خم،دهه امامت و ولایت را بهترین فرصت برای تبیین واقعه غدیر و فلسفه ولایت فقیه عنوان و خاطر نشان کرد:امروز باید حقایق واقعه غدیر خم برای نسل جوان تبیین شود.
امام جمعه هرات گفت:تا زمانی که پیرو ولایت فقیه و گوش به فرمان ایشان باشیم دشمنان ما نمیتوانند به جمهوری اسلامی ایران آسیب برسانند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خاتم نیزضمن بیان اینکه این مجمع با هدف هم افزایی بیشتر تشکیل شده است گفت: خوشبختانه در سالجاری در بحث کارآفرینی در قسمت بانوان فعالیت های خوبی انجام شده است.
سرهنگ پاسدار حسین آزادی نژاد تاکید کرد: کارگروه های متعددی در شهرستان تشکیل شده است که این کارگروهها در همه بخش هاست و مصوبات آنها لازم الاجرا و در راستای توسعه و آبادانی شهرها و روستاهای شهرستان است.
وی خاطرنشان کرد: در بحث فرهنگی مسجد محوری یکی از مواردی است که باید مد نظر همه قرار گیرد و حتی در بخش های اداری نیز مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء نیز در دهستان چاهک فعالیت خودش را آغاز کرده است همچنین چهار روحانی نیزجهت اجرای کارهای فرهنگی به دهستان چاهک اعزام خواهند شد.