در بازدیدی 6 ساعته:

در این بازدید که به مدت 6  ساعت به طول انجامید امامی فرماندار خاتم  از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات عشایر این منطقه قرار گرفت . جاده های دست رسی به عشایر و وضعیت تیغ زنی انان ، نحوه آب رسانی به دامها خوراک یارانه ای ، مسائل امنیتی و .... از جمله مواردی بود که در این بازدید وی  آنان را مورد بررسی قرار داد .

عشایر این منطقه ضمن استقبال بسیار گرم  و صمیمی از تلاش های وی جهت خدمت رسانی به عشایر قدردانی کرده  و مهمترین مشکل عشایر این منطقه را کمبود آب و آب رسانی ناکافی و تشنگی دامهایشان ذکر نمودند .

فرماندار خاتم  عشایر را از بازوان توانمند برای جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف سیاسی و نظامی و ..دانست و خدمت به آنان را موهبتی الهی ذکر و از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان خواست تمام تلاش خود را جهت خدمت به این قشر از جامعه به کار گیرند.

رئیس شورای عشایر شهرستان در پایان این بازدید ضمن قدردانی از استقبال گرم و صمیمی عشایر قول داد در اسرع وقت مشکل آب رسانی و کمبود آب دامهای عشایر را بر طرف و سایر مشکلات مطرح شده توسط عشایر را به دقت پیگیری نماید .

گفتنی است منطقه باغ شادی و کندر از مهمترین مناطق عشایر نشین استان یزد با وسعتی بسیار زیاد و پوشش و تنوع گیاهی بسیار گسترده بوده که هر ساله هزاران راس دام عشایر  را در خود جای داده و عشایر بهار و تابستان را  با بر پایی چادر سپری می نمایند .