به گزارش خبرنگار ايسنا ، فرماندار خاتم گفت : آنچه به عنوان مطالبه عمومي از سوي مردم خاتم در آستانه سفر سوم رئيس جمهوري اسلامي مطرح است آن است كه در سفر سوم به استان يزد علاوه بر تكميل و اجراي كامل مصوبات قبلي زمينه خارج شدن شهرستان از رديف شهرستانهاي محروم و توسعه يافتگي كامل فراهم شود .

سيد ناصر امامي ميبدي گفت : در سفر دور اول و دوم رئيس محترم جمهوري و هيأت محترم دولت به استان يزد مصوباتي با محتواي ارزشمند و تحول ساز براي شهرستان خاتم رقم خورد كه اميدواريم با نهايي شدن اجراي كليه مصوبات شاهد تحول و توسعه بيش از پيش شهرستان باشيم .

امامي مصوبه ارزشمند و تحول سازي كه براي شهرستان رقم خورد را احداث دو سد ، يكي سد خوانسار در بخش مركزي و ديگري سد مروست در بخش مروست نام برد و افزود : با پيگيريهاي انجام شده خوشبختانه كار احداث سد خوانسار آغاز شده است و اميدواريم كار احداث سد مروست نيز به زودي آغاز شود . وي يكي ديگر از مهمترين مصوبات سفر اول را گازرساني به شهرهاي هرات و مروست و روستاهاي اطراف اعلام كرد و ادامه داد : با توجه به عدم همكاري شركت گاز استان در گذشته ، با سرپرست جديد شركت گاز استان يزد ، مهندس پيله ور و همچنين معاونت گاز كشور جلساتي داشته ايم و اميدواريم عمليات اجرايي اين مصوبه بسيار حياتي قبل از پايان امسال آغاز گردد .

فرماندار خاتم يكي ديگر از مصوبات سفر اول را احداث پتروشيمي در شهرستان نام برد و تصريح كرد : در ارتباط با موضوع پتروشيمي با توجه به سستي سرمايه گذار مربوطه اقدام به جذب سرمايه گذاران جديد نموده ايم كه انشاءا... با صدور مجوز تأمين خوراك از سوي وزارت نفت اين مصوبه نيز وارد فاز عملياتي گردد .

امامي گفت در ارتباط با مصوبات سفر دوم بعضي از دستگاههاي استاني متأسفانه همكاري لازم را در جهت تسريع در آغاز پروژه هاي سفر به عمل نمي آورند كه از آن جمله مي توان خدمات درماني تأمين اجتماعي استان را نام برد كه علي رغم تأمين 5 هزار متر زمين در بهترين نقطه شهر به صورت رايگان از سوي فرمانداري جهت احداث درمانگاه تخصصي كار معطل مانده است و به بهانه هاي مختلف كار شروع نگرديده است كه اميدواريم هر چه سريعتر نسبت به آغاز ساخت درمانگاه تخصصي تأمين اجتماعي در شهرستان اقدام لازم به عمل آيد .

فرماندار خاتم همچنين خواستار آغاز به كار پروژه هاي مصوب سفر دوم در حوزه تربيت بدني خاتم شد . امامي در بخش ديگري از سخنان خود گفت با توجه به اينكه رويكرد سفر سوم رياست جمهوري رويكرد فرهنگي است اين فرمانداري مدتي است كه با تشكيل كميته اي نسبت به نياز سنجي و جمع بندي نظرات دستگاههاي شهرستاني مربوطه ، نخبگان و كارشناسان امر و دسته بندي پيشنهادات لازم اقدام نموده و حدود 300 پروژه به معاونت برنامه ريزي ارائه شده است كه البته با توجه به تجربيات مصوبات ديگر استانهايي كه سفر سوم در آنها انجام شده است لازم است بازنگري و اصلاح لازم در جهت كيفي تر كردن پيشنهادات انجام گيرد كه اين امر در دست اقدام است و اميدواريم بتوانيم علاوه بر تكميل مصوبات سفرهاي قبل مصوبات خوبي هم در سفر سوم داشته باشيم و اين امر توجه ويژه مسئولين دستگاههاي استاني را مي طلبد .

فرماندار شهرستان خاتم در پايان افزود : لازم است از حمايتهاي ويژه استاندار محترم و معاونين محترم ايشان به مسائل و مشكلات مردم محروم خاتم تقدير و تشكر نمايم و همچنين خواستار استمرار اين عنايتها تا پايان محروميت و توسعه يافتگي كامل اين شهرستان زير سايه توجهات حضرت ولي عصر (عج) و رهبري ولي فقيه و خدمات دولت عدالت محور و خدمتگزار هستم .