پیام فرماندار خاتم به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطر

پیام فرماندار خاتم به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطرعید فطر، عید پایان یافتن رمضان نیست، عید برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است، چونان ققنوس که از خاکستر خویش دوباره متولد می شود. رمضان کوره ایی است که هستی انسان را می سوزاند و آدمی نو با جانی تازه از آن سر بر می آورد . فطر شادی و دست افشانی بر رفتن رمضان نیست ، بر آمدن روز نو، روزی نو و انسانی نو است.   بناست که رمضان با سحرها و افطارهایش ، با شبهای قدر و مناجات هایش از ما آدمی دیگر بسازد . اگر درعید فطر درنیابیم که از نو متولد شده ایم، اگر تازگی را در روح خود احساس نکنیم، عید فطر عید ما نیست . از اینروست که در دعای قنوت نماز عید فطر می خوانیم :

"اسئلک بحق هذاالیوم الذی جعلته للمسلمین عیدا و لمحمد صلی الله علیه و اله ذخراً و مزیداً"؛ از تو خواهم به حق این روز که آن را برای مسلمانان عید قرار دادی و برای محمد و آل او ذخیره و فزونی ساختی .

شانه به شانه صف مي‌کشند. دست‌هاي نياز که به سمت آسمان بلند مي‌شود، زمزمه «اللهم اهل الکبرياء و العظمة و اهل الجود و الجبروت» اوج مي‌گيرد. احساس مي‌کني پاهايت از زمين خاکي جدا شده است و در فضاي ديگري سير مي‌کني؛ فضاي خلوص، تسليم و تقوا. اين حس، پاداش يک ماه روزه‌داري خالصانه پرهيزکاران است که نصيب مؤمنان حقيقي مي‌شود.

شيريني که به دهان مي‌بري و کامت در روز عيد شيرين مي‌گردد، نشانه اين است که در بقيه ايام سال نيز بايد به شيريني‌ها، خوبي‌ها و خلوص رمضان وفادار بماني. اجازه ندهي تلخي گناهان ريز و درشت، دامن زندگي و ثانيه‌هايت را بگيرد. خوب بودن فقط مختص يک ماه نيست. خوب بودن را در سراسر زندگي به همراه داشته باش. «اَلَّلهُمَّ اِنّي اَسْئَلُکَ خَيْرَ ما سَئَلَکَ بِه عِبادُک الصّالِحُونَ وَ اَعوذُ بِکَ مِمَّا اسْتَعاذَ مِنْهُ عِبادُکَ الْمُخلَصُون.

اينجانب با آرزوي قبولي طاعات و عبادات ، فرارسيدن عيد سعید فطر ، عيد بزرگ مسلمانان و همچنين حلول ماه پر بركت شوال را به پیشگاه امام عصر(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالي) ، تمام مردم شريف و بزرگوار استان یزد و به خصوص شهرستان خاتم تبريك و تهنيت عرض نموده ، از خداوند سبحان سلامتي ، سربلندي و موفقيت روزافزونتان را در مسير تعالي ، رشد و بالندگي اين مرز و بوم آرزو مي‌نمايم.

سید ناصر امامی میبدی - فرماندار خاتم