شناسه : 339752

پيام فرماندار خاتم به مناسبت هفته دولت وسالروز شهادت شهيدان رجائي و باهنر


شهادت شهيدان رجايي و باهنر ضايعه اي بزرگ در تاريخ انقلاب جمهوري اسلامي ايران محسوب مي شود اين عزيزان با راي و اعتماد مردم انتخاب شدند و در راه استقرار ارزشها و آرمانهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي پا به عرصه گذاشتند بدون ترديد آن دو بزرگوار بهترين الگو و سرمشق خدمتگذاري بدون منت به اقشار مختلف مردم خصوصاً مستضعفين و محرومين بودند كه متاسفانه منافقين كوردل تحمل ديدن محبوبيت و خدمت صادقانه آنها را نداشته و در تاريخ 8 شهريور سال 1360 به ترور اين دو شخصيت بزرگ اقدام نمودند.

حضرت امام خميني (ره) بارها در سخنراني هايشان از آنها به عنوان خدمتگذاراني ياد كردند كه هدف از تصدي پست و مقام را هدفي براي خدمت به اسلام و كشور برشمردند.

مقام معظم رهبري نيز بارها اين دو شهيد بزرگوار را به عنوان دو شخصيت برجسته دولتي ياد كرده اند.

 از ويژگيهاي دولت اسلامي و وجه تمايز آن از ديگر دولتها برخورداري از پشتوانه عظيم مردمي است چراكه خدمتگذاران آن از ميان مردم برخاسته و براي خدمت به آنان وارد عرصه شده اند . نمونه بارز آن را در انتخابات 22خرداد 88 و رفع فتنه پس از آن مشاهده نموديم كه مردم متدين و هوشيار كشورمان با شركت در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري و با مشاركت حداكثري و در راه تعالي ميهن اسلامي خود و به منظور برگزيدن رئيس جمهوري مكتبي و مردمي - از جنس رجائي- و در حمايت كامل از دولت منتخب خويش و تبعيت محض از فرامين الهي رهبر معظم انقلاب اسلامي و ولي امر مسلمين جهان حضرت آيه الله العظمي امام خامنه اي(دام ظله العالي) چگونه به صحنه آمدند و پوزه دشمنان قسم خورده داخلي و خارجي را به خاك ماليدند.

به منظور گراميداشت ياد و خاطره اين دو شهيد گرانقدر همه ساله در سالروز شهادت اين دو بزرگوار از دوم شهريور به مدت يك هفته ، هفته دولت ناميده شده است و فرصت مناسبي است كه مسئولان خدمات ، اقدامات و فعاليتهاي خود را به مردم ارائه و  اين همه شكوه حضور در صحنه انان را  قدر بدانند.

اينجانب نيز با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر از مسئولان شهرستان مي خواهم كه عملكرد و اقدامات خود را از هر طريق ممكن به اطلاع مردم زحمتكش شهرستان رسانده تا اين عزيزان نيز در جريان فعاليتهاي دولت عدالت محور  قرار گيرند.

 

                                                                                سيد ناصر امامي ميبدي         

 فرماندار شهرستان خاتم         
آدرس کوتاه :