پيام فرماندار خاتم به مناسبت فرارسيدن ماه مبارك رمضان

پيام فرماندار خاتم به مناسبت فرارسيدن ماه مبارك رمضانماه مبارك رمضان ماه نزول قرآن كريم ، ماه عبادت ، نيايش و ماهي است كه درهاي آسمان و بهشت گشوده و درهاي جهنم بسته مي شود و عبادت در يكي از شب هاي آن يعني شب قدر بهتر از هزار ماه است .

در بين ماههاي قمري ماه مبارك رمضان از قداست و جايگاه ويژه اي برخوردار است چنانكه در دعاي مخصوص آن آمده است رمضان ماهي است كه او را عظمت و كرامت و شرافت و فضيلت دادي نسبت به ماههاي ديگر (اقبال الاعمال /24) .

رسول خدا (ص) مي فرمايد اگر كسي در اين ماه يك آيه از قرآن را تلاوت كند ثوابش مثل كسي است كه در ماههاي ديگر يكبار قرآن را ختم كند .

ماه مبارك رمضان ماه ضيافت و ميهماني است در اين ضيافت پرشكوه و بي نظير ، صاحبخانه و ميزبان پروردگار و ميهمانان بندگان فقير و محتاج خداي سبحان هستند و غذاهاي لذت بخش اين سفره رنگين و منحصر به فرد مائده هاي آسماني ، روزه داري و چشم پوشي از لذائذ دنيوي ، تلاوت قرآن ، احياء و شب زنده داري ، دعا ، نيايش ، طلب غفران ، رحمت الهي و ... است و ثمره اي كه انتظار است از اين ميهماني عايد حال مهمانان شود تقوي الهي است چنانكه خداي سبحان در آيه 381 سوره بقره مي فرمايد :

« اي افرادي كه ايمان آورده ايد ، روزه برشما نوشته شد ، آن چنانكه بر كساني كه قبل از شما بود نوشته شده بود كه پرهيزگار شويد.»

از مطالب فوق بر مي آيد كه انسان در ماه مبارك رمضان براي بهره مند شدن از غفران و رحمت خداوند و استفاده بهتر از ضيافت الهي ، علاوه بر خودداري و امساك از خوردن و آشاميدن و دوري از اموري كه روزه را باطل مي كند امور ديگري را نيز بايد رعايت كند تا بتواند در زمره روزه داران واقعي قرار گيرد چشم ، گوش ، زبان ، دست ، پا و ساير اعضاي بدن بايد از ارتكاب به گناه حفظ گردند.

اينجانب فرا رسيدن اين ماه بزرگ ، ماه خلوص و بندگي را به آحاد جامعه مسلمانان و ولايتمدار ايران اسلامي بالاخص مردم متدين استان يزد و بويژه مردم مومن و سختكوش شهرستان خاتم تبريك و تهنيت عرض نموده و از خداوند متعال ، قبولي طاعات و عبادات و دعاهاي سحرگاهان ماه مبارك رمضان را براي همه آنها مسالت مي نمايم و از همه مومنين و روزه داران عزيز التماس دعاي ويژه دارم .

 

سيد ناصر امامي ميبدي

فرماندار خاتم