شناسه : 30301638

پيام فرماندار خاتم به مناسبت آغاز سال جديد


 نرم نرمک می رسد اینک بهار  خوش به حال روزگار   کم کم سال 1394 خورشیدی از راه می رسد و و طبیعت جان تازه ای به خود می گیرد. خدا را شاکریم در سالی که گذشت، شهرستان خاتم شاهد شروع و سرآغاز یک تحول بنیادین در زمینه های مختلف بود.   شهرستانی که به عنوان قطب کشاورزی استان یزد مطرح است با قدرت وارد مباحث گردشگری و صنعت نیز شد تا در آینده، باشندگان این سرزمین به خود ببالند در سرزمینی زندگی می کنند که از توسعه متوازن برخوردار بوده و از همه ظرفیت های آن استفاده شده است.   خاتم به خود می بالد که روزگاری مهد تمدن بوده و امروز نیز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با نگاه توسعه متوازن که در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد و مورد تاکید جناب آقای دکتر روحانی, رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران است، می رود تا به یک شهرستان توسعه یافته و پویا تبدیل شود. سرزمین باستانی هرات و مروست از یک سو دارای آثار و ابنیه تاریخی از تمام دوران های پیش و پس از اسلام بوده و از سوی دیگر جاذبه های گردشگری طبیعی آن چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. از یک طرف تولید کننده بیش از یک چهارم محصولات کشاورزی استان یزد است و از طرف دیگر در برگیرنده معادن مختلف آهن، عناصر کمیاب، منگنز، سنگ های ساختمانی و زینتی، بور و به طور کلی معادن فلزی و غیر فلزی بوده و ایجاد و توسعه صنایع جانبی و تبدیلی بخش کشاورزی و همچنین ایجاد و توسعه واحد های صنعتی جوار معدنی می تواند با ایجاد ارزش افزوده و اشتغالی که در پی دارد، زمینه شکل گیری یک اقتصاد پویا را در آن فراهم کند.   از همه مهمتر، خاتم دارای نیروی انسانی مستعدی است که توانمندسازی و جهت دهی به این نیروی انسانی می تواند خود باعث یک جهش توسعه ای و خلق ظرفیت های جدید شود. سالی که گذشت شاهد درخشش نونهالان نوجوانان و جوانان این مرز و بوم در مسابقات مختلف علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی در سطوح استانی، ملی و بین المللی بودم و بدون تردید زنجیره کسب افتخارات این عزیزان در سال 1394 و سال های بعد از آن تکمیل می شود.   جا دارد به شکرانه سلامتی و کسب این موفقیت ها در سالی که از سوی مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) به نام سال " اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامیده شده بود، خداوند بزرگ را سپاس نموده و ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و امام شهدا، از خداوند متعال بخواهیم همچنان ما را در کنار یکدیگر و با یکدیگر جهت توسعه و آبادی این سرزمین یاری فرموده تا بتوانیم با همتی بلند در استفاده از ظرفیت های موجود و از همه مهمتر، خلق ظرفیت های جدید گام برداشته و خاتم را به جایگاه شایسته خویش برسانیم.   اینجانب ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه، فرا رسیدن نوروز باستانی و تعادل بهاری را به همه ایرانیان و بخصوص مردم با صفای شهرستان خاتم تبریک عرض نموده و امیدوارم هفت سین سلامتی، سعادت، سخاوت، سرزندگی، سرافرازی، سرور و سرسبزی در سال جدید خورشیدی همراه و یار آنها باشد و اوراق کتاب زندگی آنها به بهترین وجه ممکن، ورق بخورد.                                                                                                                                  محمد  زاده رحمانی               فرماندار شهرستان خاتم   

 نرم نرمک می رسد اینک بهار
 خوش به حال روزگار
 
کم کم سال 1394 خورشیدی از راه می رسد و و طبیعت جان تازه ای به خود می گیرد. خدا را شاکریم در سالی که گذشت، شهرستان خاتم شاهد شروع و سرآغاز یک تحول بنیادین در زمینه های مختلف بود.
 
شهرستانی که به عنوان قطب کشاورزی استان یزد مطرح است با قدرت وارد مباحث گردشگری و صنعت نیز شد تا در آینده، باشندگان این سرزمین به خود ببالند در سرزمینی زندگی می کنند که از توسعه متوازن برخوردار بوده و از همه ظرفیت های آن استفاده شده است.
 
خاتم به خود می بالد که روزگاری مهد تمدن بوده و امروز نیز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با نگاه توسعه متوازن که در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد و مورد تاکید جناب آقای دکتر روحانی, رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران است، می رود تا به یک شهرستان توسعه یافته و پویا تبدیل شود.
سرزمین باستانی هرات و مروست از یک سو دارای آثار و ابنیه تاریخی از تمام دوران های پیش و پس از اسلام بوده و از سوی دیگر جاذبه های گردشگری طبیعی آن چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند. از یک طرف تولید کننده بیش از یک چهارم محصولات کشاورزی استان یزد است و از طرف دیگر در برگیرنده معادن مختلف آهن، عناصر کمیاب، منگنز، سنگ های ساختمانی و زینتی، بور و به طور کلی معادن فلزی و غیر فلزی بوده و ایجاد و توسعه صنایع جانبی و تبدیلی بخش کشاورزی و همچنین ایجاد و توسعه واحد های صنعتی جوار معدنی می تواند با ایجاد ارزش افزوده و اشتغالی که در پی دارد، زمینه شکل گیری یک اقتصاد پویا را در آن فراهم کند.
 
از همه مهمتر، خاتم دارای نیروی انسانی مستعدی است که توانمندسازی و جهت دهی به این نیروی انسانی می تواند خود باعث یک جهش توسعه ای و خلق ظرفیت های جدید شود. سالی که گذشت شاهد درخشش نونهالان نوجوانان و جوانان این مرز و بوم در مسابقات مختلف علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی در سطوح استانی، ملی و بین المللی بودم و بدون تردید زنجیره کسب افتخارات این عزیزان در سال 1394 و سال های بعد از آن تکمیل می شود.
 
جا دارد به شکرانه سلامتی و کسب این موفقیت ها در سالی که از سوی مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظله العالی) به نام سال " اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی" نامیده شده بود، خداوند بزرگ را سپاس نموده و ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و امام شهدا، از خداوند متعال بخواهیم همچنان ما را در کنار یکدیگر و با یکدیگر جهت توسعه و آبادی این سرزمین یاری فرموده تا بتوانیم با همتی بلند در استفاده از ظرفیت های موجود و از همه مهمتر، خلق ظرفیت های جدید گام برداشته و خاتم را به جایگاه شایسته خویش برسانیم.
 
اینجانب ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه، فرا رسیدن نوروز باستانی و تعادل بهاری را به همه ایرانیان و بخصوص مردم با صفای شهرستان خاتم تبریک عرض نموده و امیدوارم هفت سین سلامتی، سعادت، سخاوت، سرزندگی، سرافرازی، سرور و سرسبزی در سال جدید خورشیدی همراه و یار آنها باشد و اوراق کتاب زندگی آنها به بهترین وجه ممکن، ورق بخورد. 
 

                  

                                                                                                           محمد  زاده رحمانی

              فرماندار شهرستان خاتم   آدرس کوتاه :