شناسه : 346762
فرماندار خاتم در جمع ورزشكاران اين شهرستان:

هدفمند سازي يارانه ها گامي درجهت تحقق عدالت و توجه به محرومين جامعه است


به گزارش روابط عمومي فرمانداري خاتم ، سيد ناصر امامي فرماندار خاتم در ديدار با ورزشكاران اين شهرستان كه در محل سالن ورزشي شهداي هرات برگزار شد تصريح كرد اجراي قانون هدفمند سازي يارانه ها گامي در جهت تحقق عدالت و توجه به اقشار محروم جامعه است .
فرماندار خاتم در جمع ورزشكاران اين شهرستان:

وي در بخشي ديگر از سخنان خود  افزود قانون فعلي يارانه ها پرداخت يارانه به كالاهاي مصرفي و خدماتي است اما در قانون هدفمند سازي يارانه ها ، يارانه مستقيماً به حساب سرپرست خانوار واريز و نحوه هزينه آن بستگي به مصرف خانوار دارد و باصرفه جويي ميتوان مبلغي را نيز در زمينه هاي ديگر هزينه نمود چرا كه بر اساس آمار فعلي ايران در بسياري از شاخصه ها بيشترين مصرف را در بين ساير كشورهاي دنيا  دارد به عنوان مثال در بحث انرژي برق ، گاز، سوخت و ... مصرف سرانه ايران بالا تر از كشورهائي چون چين و هند ميباشد  و دليل آن ارزان بودن اين كالا ها ميباشد لذا با هدفمند سازي يارانه ها علاوه بر رعايت الگوي مصرف ، به اقشار محروم جامعه كه نسبت به گروههاي مرفه مصرف كمتري دارند مساعدت شده و عدالت بيشتري اجرا خواهد شد .

امامي در پايان از ورزشكاران خواست با اطلاع رساني فوايد اين قانون ، دولت را در اين زمينه ياري كرده و انشاالله اجراي اين قانون تحولي بزرگ در زمينه اقتصادخانوارها وراهي به سوي اجراي عدالت خواهد بود .

احمد فلاحتي رئيس اداره تربيت بدني شهرستان نيز در ادامه اين جلسه گزارشي از اقدامات انجام شده در زمينه هاي ورزشي طي چند ماهه گذشته ارائه نمدند .

آدرس کوتاه :