نخستین جشنواره ادبی کار وتلاش استان در خاتم برگزار شد

نخستین جشنواره ادبی کار وتلاش استان در خاتم برگزار شد


با حضور مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری خاتم "بهرام عبدالحسینی" افزود: در این میان زبان شعر بهترین و رساترین شیوه برای انتقال پیام به شمار می رود .

وی با بیان اینکه خوشبختانه شهرستان خاتم از ظرفیتهای خوب و منحصر به فردی در زمینه شعر و ادب برخوردار است ؛ از مسئولین شهرستان خواست تا برای برگزاری جشنواره کار و تلاش در این شهرستان به صورت منطقه ای در سال آینده برنامه ریزی کنند .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد برگزاری جشنواره ادبی کار و تلاش استان یزد در سال جاری در شهرستان خاتم را گامی مثبت و روبه جلو در خصوص توجه به فرهنگ کار و تلاش وغنا بخشیدن به جایگاه شعر و ادب استان یزد توصیف کرد .

فرماندار خاتم نیز در این جشنواره طی سخنانی با بیان اینکه شهرستان خاتم در زمینه فرهنگی دارای ظرفیتها و توانمندیهای زیادی است ،برگزاری نخستین جشنواره ادبی کار و تلاش استان در این شهرستان را موجب رونق فعالیتهای فرهنگی و ادبی در این منطقه و شکوفا شدن استعدادهای ادبی ذکر کرد .

محمد علی شاه حسینی همچنین استقرا دائمی دبیرخانه جشنواره کار و تلاش استان در این شهرستان را خواستار شد .

فرماندار خاتم در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت:توانمندیهای شهرستان خاتم در بخش های مختلف گردشگری ، منابع طبیعی ، زیست محیطی و کشاورزی منحصر به فرد است .

در مراسم اختتامیه این جشنواره با قرائت بیانیه هیات داوران تسط عالیه محرابی دبیر علمی این همایش ، از سید علی میری رکن آبادی از میبد ، فرزانه سعادتمند از یزد ، سکینه سلمانی نژاد از ابرکوه ، طیبه سلمانی نژاد از ابرکوه ، محمد صادق خدائی از یزد ، افسانه نوری از یزد و لیلا فلاحتی از مروست خاتم به عنوان صاحبان آثار برگزیده تجلیل شد .

همچنین در بخش فرا استانی از میان آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره ؛ اثر حمیده رضائی از استان قم به عنوان اثر برگزیده معرفی و مورد تجلیل قرار گرفت.

در این جشنواره همچنین از استاد حسین لاری پور هراتی از پیشکسوتان شعر و ادب خاتم نیز تجلیل به عمل آمد .