شناسه : 338442

مناسبتهای زیست محیطی فرصتی است تا توجه مردم و مسئولین به موضوع محیط زیست و اهمیت داشتن محیط زیست سالم معطوف شود


"رئيس اداره محيط زيست شهرستان خاتم " در مصاحبه با روابط عمومي فرمانداري خاتم اعلام داشت :مناسبتهای زیست محیطی از جمله روز جهانی و هفته محیط زیست فرصتی است تا توجه مردم و مسئولین به موضوع محیط زیست و اهمیت داشتن محیط زیست سالم معطوف شود . " فتح الله حيدري" حفظ و حراست از محیط زیست   و جلوگیری از تخریب و نابودی طبیعت به استناد اصل 50 قانون اساسی را نیاز به مشارکت عمومی و توجه هر چه بیشتر مسئولین دانست و تأكيد نمود   ایجاد و توسعه زیر ساختهای فرهنگی و آموزشی می تواند عامل موثری در مقوله حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار داشته باشد.   ايشان توجه به اهمیت این موضوع و رویکرد سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سال 91 که به عنوان سال ترويج و عمومي سازي فرهنگ محيط زيست نام گذاری شده است را با اقداماتي نظير دوره هاي   آموزشی   و فرهنگی ، اطلاع رسانی در راستای ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط زیست را از اولویت برنامه های اداره محیط زیست شهرستان خاتم   دانست   . وي به فعاليتهاي انجام شده در هفته محيط زيست همچون صعود به برخی از قلل مرتفع کشور از جمله قله شیرکوه یزد به ارتفاع 4075 متر   و لاله زار کرمان به ارتفاع 4400 متر   به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی و روز جهانی محیط زیست   ، برگزاری کارگاه آموزشی در دانشکده کشاورزی امین خاتم ، همایش پیاده روی خانوادگی در منطقه جنگل باغ شادی   ، اجرای برنام های آموزشی با هدف کودکان و نوجوانان شامل برگزاری ایستگاه نقاشی اجرای سرود و نمایش   ،نصب پارچه و بنر در سطح شهر و ... اشاره نمود . همچنين فتح الله حيدري " رئيس اداره محيط زيست ، شهرستان خاتم را به دلیل داشتن زیستگاهها و اکوسیستمهای متنوع   ، دارای تنوع زیستی بالای   جانوری و گیاهی ،منحصر بفرد و اعلام داشت اکثر گونه ای حیات وحش ایران مرکزی   که بعضا حایز اهمیت ملی و بین المللی می باشد  ، در زیستگاههای شهرستان خاتم زیست میکنند .  

"رئيس اداره محيط زيست شهرستان خاتم " در مصاحبه با روابط عمومي فرمانداري خاتم اعلام داشت :مناسبتهای زیست محیطی از جمله روز جهانی و هفته محیط زیست فرصتی است تا توجه مردم و مسئولین به موضوع محیط زیست و اهمیت داشتن محیط زیست سالم معطوف شود .

" فتح الله حيدري" حفظ و حراست از محیط زیست  و جلوگیری از تخریب و نابودی طبیعت به استناد اصل 50 قانون اساسی را نیاز به مشارکت عمومی و توجه هر چه بیشتر مسئولین دانست و تأكيد نمود  ایجاد و توسعه زیر ساختهای فرهنگی و آموزشی می تواند عامل موثری در مقوله حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار داشته باشد. 

ايشان توجه به اهمیت این موضوع و رویکرد سازمان حفاظت محیط زیست کشور در سال 91 که به عنوان سال ترويج و عمومي سازي فرهنگ محيط زيست نام گذاری شده است را با اقداماتي نظير دوره هاي  آموزشی  و فرهنگی ، اطلاع رسانی در راستای ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط زیست را از اولویت برنامه های اداره محیط زیست شهرستان خاتم  دانست  .

وي به فعاليتهاي انجام شده در هفته محيط زيست همچون صعود به برخی از قلل مرتفع کشور از جمله قله شیرکوه یزد به ارتفاع 4075 متر  و لاله زار کرمان به ارتفاع 4400 متر  به مناسبت گرامیداشت روز جهانی تنوع زیستی و روز جهانی محیط زیست  ، برگزاری کارگاه آموزشی در دانشکده کشاورزی امین خاتم ، همایش پیاده روی خانوادگی در منطقه جنگل باغ شادی  ، اجرای برنام های آموزشی با هدف کودکان و نوجوانان شامل برگزاری ایستگاه نقاشی اجرای سرود و نمایش  ،نصب پارچه و بنر در سطح شهر و ... اشاره نمود .

همچنين فتح الله حيدري " رئيس اداره محيط زيست ، شهرستان خاتم را به دلیل داشتن زیستگاهها و اکوسیستمهای متنوع  ، دارای تنوع زیستی بالای  جانوری و گیاهی ،منحصر بفرد و اعلام داشت اکثر گونه ای حیات وحش ایران مرکزی  که بعضا حایز اهمیت ملی و بین المللی می باشد ، در زیستگاههای شهرستان خاتم زیست میکنند.

 

آدرس کوتاه :